Yeni Annelere Tüyolar

Yeni Annelere Tüyolar
24 Ekim 2016

Fiziksel değişimin dışında anne olmak psikolojinizi tamamen değiştirir. Bu büyük sorumluluk sizi daha kaygılı hale getirebilir.

Yeni Annelere Tüyolar

Fiziksel değişimin dışında anne olmak psikolojinizi tamamen değiştirir. Bu büyük sorumluluk sizi daha kaygılı hale getirebilir. Oysa bebek sahibi olmak sizin ve eşiniz için en güzel şey. Şimdi rahatlayın…  

  • 6 aylık olana kadar bebeğinizi odanızda yatırın. Böylesi daha iyi. O da kendini daha huzurlu hisseder ve uykudayken bile emzirebilirsiniz. Sadece minik burnunun üstüne pıt pıt diye hafifçe vurun emmeye devam etsin. Ancak emzirdikten sonra tıpkı uyanıkken yaptığınız gibi gazını çıkarın ki gece gaz sancısı çekmesin. Mışıl mışıl uyusun büyüsün.

 

  • İlk üç ayda soğuk almamaları çok önemlidir. Özellikle bu soğuk kış günlerinde. Ama üşütmesin diye de onu kat kat yünlülere boğmayın. Siz nasıl giyiniyorsanız bebeğinizi bir kat daha fazla giydirin.

 

  • Her yerde emzirin. Onu emzirmekten çekinmeyin. Bunun ayıbı olmaz, kimse de sizi ayıplamaz. Pratik emzirme sutyenlerinden edinin. Parka gidin, kafeye gidin. Böylece sosyalleşmiş olursunuz. “Ya bebeğim acıkırsa ve beni emmek isterse? Ben iyisi mi bugün arkadaşımla kafeye gitmemeyim.” diye düşünmeyin.

 

  • Eşiniz eve geldiğinde televizyon izlemek yerine bebeğinizi eşinizin kucağına verin ve birlikte sesli olarak onu sevin. İkinizin arasındaki güçlü bağ, bebeğinizi de olumlu etkileyecektir.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.