Van'da Gebe Okulu Açıldı!

Van'da Gebe Okulu Açıldı!
19 Aralık 2016

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde gebe okulu açıldı. Gebe okulunun açılış törenine Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Şevki Konur ile hastane görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Van'da Gebe Okulu Açıldı!

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde gebe okulu açıldı. Gebe okulunun açılış törenine Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Şevki Konur ile hastane görevlileri ile vatandaşlar katıldı. Açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesi sonrasında bir açıklama yapan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Şevki Konur, Van’ın doğum oranı yüksek illerden birisi olduğunu ifade etti. 2015 yılının rakamlarına göre Van’da 20 binin üzerinde doğum gerçekleştiğini ifade eden Konur, Van’ın dışındaki çevre illerden doğum vakalarının hastaneye geldiğini söyledi. Konur, “Van, ikinci sağlık bölgesinin merkezi konumunda olduğundan dolayı dışarı illerdeki riskli gebeliklerin takibi de burada yapılıyor. Bu yıl doğum sayımızın geçen yıla göre daha fazla olmasını öngörüyoruz. Bu süre zarfında bizim önem verdiğimiz hususlardan bir tanesi de gebe okuludur. Gebelik ve gebeliğin takibi, izlenimi bizim için önemlidir. Gebelik süreci her ne kadar fizyolojik bir süreç olsa dahi çok patolojik nedeni kendinde barındırabiliyor. Bu nedenle bunlarla ilgili gebelerimizin bilgisinin olması ve gelişebilecek herhangi bir sıkıntıda ne yapacağını bilmesi, çocuğunu emzirmesi hem gebelik hem de gebelik sonrası vereceğimiz bilgiler onlara ışık olacaktır.” dedi. Eğitim Hemşiresi Şeyma Irmaksever ise, “Sağlıklı Anne ve Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Bebek” sloganı ile okulu açtıklarını belirterek, “11 kişilik öğrenci kadrosu ile her hafta günde iki saat olmak üzere eğitim vereceğiz. Amacımız, annelerimizi bilinçlendirmek ve onlara eğitim vermektir. Normalde bu hizmetler ücretli verilir iken, bizler bu hizmeti burada halkımıza ücretsiz vereceğiz. Bu kapsamda tüm gebeleri okulumuza bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Hastanenin servis imkanının da olduğunu belirten Irmaksever, talep olması durumunda gebelere araç tahsisi yapılacağını da ekledi. Açılış programı, gebelere egzersiz hareketlerin yaptırılması ile sona erdi.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.