Uzmanların Önerdiği 3 Gebelik Egzersizi

Uzmanların Önerdiği 3 Gebelik Egzersizi
05 Kasım 2016

Gebelik döneminde vücudunuzu rahatlatacak, uzmanların önerdiği evde de kolaylıkla yapabileceğiniz 3 gebelik egzersizi hareketi.

Uzmanların Önerdiği 3 Gebelik Egzersizi

İşte uzmanların önerdiği, evde de yapabileceğiniz 3 gebelik egzersizi hareketi:

Uzmanların Önerdiği 3 Gebelik Egzersizi

Kuş - Köpek Hareketi

Vücudun merkez ana hattını güçlendirir. Dört ayağınız üzerinde başlayın, dengenizi sağlayarak sağ elinizi ve ona karşılık sol ayağınızı aynı anda uzatmaya çalışın. Beş ila sekiz nefes alma verme süresi kadar bu pozisyonda bekleyin ve indirin. Aynı hareketi diğer kol ve bacağınızla tekrar edin. Seri halinde 10 kez tekrar edin ve bırakın.
Uzmanların Önerdiği 3 Gebelik Egzersizi

Çelenk Duruşu

Kalçaları, sırtı ve ayak bileklerini esnetir. Ayaklarınızı parmaklarınız dışarı bakacak şekilde omuz hizasında açın. Kaidenizi yere değdirmeden biraz aralık bırakacak şekilde çömelin (eğer topuklarınız yere değemiyorsa ayaklarınızı biraz daha açın veya topuklarınızın altına yumuşak bir kumaş yerleştirin). El avuçlarınızı birleştirip dirseklerinizi dizlerinizin içine alacak şekilde yerleştirerek biraz ittirin. 30 saniye boyunca bu pozisyonda durun.
Uzmanların Önerdiği 3 Gebelik Egzersizi

Bebek Pozu

Bacak ve kasık kaslarını esnetir. Ayaklarınız bir arada diz çökün ve dizlerinizi geniş açıda bırakın. Daha sonra kalçalarınızı ayaklarınız, gövdenizi de bacaklarınız üzerine yerleştirerek öne doğru eğilin. Alnınızı yere değdirerek uzanın ve kollarınızı öne doğru uzatın. Bu pozisyonda derin nefesler alarak istediğiniz kadar kalın.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah