Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı?

Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı?
13 Kasım 2017

Kimi pilatese gönül verdi, kimi yüzmeye adadı kendisini... Ünlü annelerin rahat bir doğum ve formda bir vücut için hamileliklerinde tercih ettikleri sporları sizler için hazırladık!

Eskiden hamile kadının spor yapması bir kenara, ayağa kalkması bile hoş görülmezdi. Günümüzde ise o anlayışın yanlış olduğu anlaşıldı ve hamilelik döneminde spora olan ilgi arttı. Özellikle sürekli kameralar karşısında olan ünlüler, hamilelikleri boyunca hem rahat bir doğum hem de formlarını korumak için kendilerini spora adadı. Peki, hangi ünlü hangi spor ile doğuma hazırlandı? İşte, ünlülerin hamileliklerinde tercih ettiği sporlar...  

1)Tanem Sivar

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Edhem Dirvana ile evlenip Bozburun'a yerleşen sunucu Tanem Sivar, oğlu Süleyman'a geçtiğimiz aylarda kavuşmuştu. Hamileliğini Bozburun gibi şahane bir yerde geçiren Tanem Sivar'ın, formunu korumak için bol bol yüzmesine şaşırmamak gerek. Gebeliğinde hamile koçu ile de çalışan Tanem Sivar, sağlıklı bir gebelik için yüzmenin yanı sıra pilates, yoga ve yürüyüşe de vakit ayırdı.

2)Ebru Şallı

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Hamileliğinde yalnızca 7,5 kilo alan Ebru Şallı, o dönemlerde fazlasıyla eleştirilmişti. Kilo almamak için özellikle bir şey yapmadığını belirten Ebru Şallı, eleştiriler karşısında doktorunun önerdiği şekilde beslendiğini ve bebeğinin sağlığını tehlikeye atacak bir şey yapmadığını ifade etmişti. Pilates diyince aklımıza gelen Ebru Şallı , hamileliğinde de pilates yapıyordu. Hatta o dönem hamile pilatesi DVD'si de çıkartmıştı.

3)Eda Özerkan

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Timur Acar ile 'Kertenkele' dizisinin setinde tanışarak aşk yaşamaya başlayan ve 2016 senesinde nikah masasına oturan Eda Özerkan, Eylül ayında kızı Eliz'e sağlıklı bir şekilde kavuşmuştu. Gebeliği boyunca normal doğum yapmak istediğini dile getiren oyuncu, doğumu da kolaylaştırması açısından hamilelik haberini alır almaz pilatese başladı. Hamileliği boyunca yaptığı düzenli pilates sayesinde hem doğuma hazırlandı hem de formunu korudu.

4)Ayşen Batıgün

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Geçtiğimiz günlerde doğum yapan taze anne Ayşen Batıgün, oğlu Aras'a hamileyken düzenli olarak pilates yaptı. Pilatese ek olarak yürüyüşe de vakit ayıran güzel oyuncu, hem sağlıklı hem de formda bir hamilelik süreci yaşadı. Ayşen Batıgün'ün doğumundan sonra eşi Abdullah Bulut'un sosyal medya üzerinden paylaştığı duygusal not da oldukça ilgi çekmişti. Habere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5)Özgü Namal

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Hipnoz doğumun Türkiye'deki öncülerinden olan Özgü Namal'ın Elem Su ve Nefes adında iki çocuğu bulunuyor. İki doğumunu da evde yapan başarılı oyuncu, nefes terapisti olan sevgilisi Serdar Oral sayesinde gebeliği boyunca nefes egzersizleri yaptı. Nefes egzersizlerinin yanında yoga da yapan Özgü Namal, bebeğinin 4 kilo üzerinde doğmasına rağmen çok rahat bir doğum süreci geçirdiğini açıklamıştı.

6)Ece Erken

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Hamileliğinde 35 kilo alarak herkesi şaşırtan sunucu Ece Erken, hamileliği boyunca pilates yapmayı tercih etmişti. Oğlu Eymen'i kucağına aldıktan sonra da pilates yapmaya devam eden Ece Erken, hamileliğinde aldığı kiloların bir çoğundan kısa süre içinde kurtuldu.

7)Melis Kaygılaroğlu

Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Hamileliği boyunca pilatese gönül vermiş ünlülerden bir diğeri de Melis Kaygılaroğlu... 7 Güzel Adam dizisinin setinde tanıştığı Uraz Kaygılaroğlu ile ilişkisini nikahla taçlandıran Melis Kaygılaroğlu, kızı Ada'yı 2016'da dünyaya getirmişti. Hamileliğinde olduğu gibi doğumdan sonra da pilatese devam eden Melis Kaygılaroğlu, şu sıralar kızı Ada sayesinde sosyal medya fenomeni olma yolunda ilerliyor.

8)Aslı Kızmaz

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Aşk-ı Memnu dizisi ile tanıdığımız İlker Kızmaz'ın sosyal medya fenomeni eşi Aslı Kızmaz da hamileliği boyunca pilates yaptı. Spor yaparken çektiği eğlenceli videoları da sosyal medya hesaplarında paylaşan Aslı Kızmaz, o dönem bazı takipçilerinin eleştirisine de maruz kaldı. Gebeliğinde ağır sporlar da yapan Aslı Kızmaz, hamileliğinde eşi ile birlikte Avusturya Alplerine gittiği için pek çok annenin öfkesine maruz kalmıştı.  

9)Ayşe Tolga

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Sağlıklı yaşamıyla son günlerde iyice popülerleşen eski oyuncu, yeni aromaterapist Ayşe Tolga, hamileliğinin 36. haftasına kadar her gün düzenli yürüyüş yaptı. Yürüyüşe ek olarak kol ve bacak egzersizleri ile de doğuma hazırlanan Ayşe Tolga, 37 yaşında anne oldu. Doğumdan sonra bir dergiye verdiği röportajda 'Tam da hazır olduğum yaşta anne oldum.' açıklamasında bulunmuştu.

10)Çağla Şıkel

  Ünlü Anneler Doğuma Hangi Sporla Hazırlandı? Emre Altuğ ile olan evliliğinden doğan çocukları Kuzey ve Uzay'ın doğumuna bol bol yüzerek hazırlanan Çağla Şıkel, o dönemde formunu korumak için yürüyüş yapmayı da ihmal etmedi. Kuzey'e hamileliğinde 6,5 kilo alarak herkesi şaşırtan ünlü manken, kilo almamak için özellikle bir şey yapmadığını söylese de eleştirilerden kaçamamıştı. O dönemin magazin gündemine oturan bu konu, doktorları dahi tartışmaya dahil etmişti.   Diğer Geberazzi haberlerimizi okumak için buraya tıklamanız yeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.