Üçüncü Dönemde Diyet Büyük Bir Değişiklik Yaratabilir!

Üçüncü Dönemde Diyet Büyük Bir Değişiklik Yaratabilir!
28 Kasım 2016

Eğer ilk ve ikinci dönemde yemeği biraz fazla kaçırıp yememeniz gereken şeyleri yediyseniz, üçüncü dönem diyet yapıp bu durumu düzeltmek için en uygun zaman.

Üçüncü Dönemde Diyet Büyük Bir Değişiklik Yaratabilir!

Eğer ilk ve ikinci dönemde yemeği biraz fazla kaçırıp yememeniz gereken şeyleri yediyseniz, üçüncü dönemde diyete başlayıp bunu düzeltebilirsiniz. Aslında üçüncü dönem, diyet yapıp bu durumu düzeltmek için en uygun zaman. Kadınlar, gebeliğin üçüncü döneminde fazla besinden dolayı aldıkları kiloları veremeyebiliyorlar. Ayrıca kilolu annelerden doğan bebeklerin beyinlerinde ve metabolizmalarında da bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Direkt olarak bebeğinizin beyin ve vücut gelişimiyle alakalı olduğundan gebelikte üçüncü dönem oldukça önemlidir.

Ancak endişelenmeyin. Tüm yiyecekleri hayatınızdan çıkaracak şekilde diyet yapmanıza gerek yok. Paketli ve hazır yiyecekler yerine, fındık, avokado, zeytinyağı, yumurta, yoğurt ve peynir gibi gıdaları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bütün doğal yiyecekler vitamin ve mineral bakımından sağlıklı besin içeriğine sahiptir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.