• gebe.com
  • /
  • Tüp Bebek Tedavisinde Mikroçip Yöntemi Büyük Umut Vadediyor

Tüp Bebek Tedavisinde Mikroçip Yöntemi Büyük Umut Vadediyor

Harvard’da bir Türk Bilim Adamı tarafından geliştirilen mikro çipli tüp bebek tedavisi yöntemi bebek sahibi olmak isteyen pek çok çifte umut kaynağı oluyor.

Tüp Bebek Tedavisinde Mikroçip Yöntemi Büyük Umut Vadediyor

Tüp Bebek Tedavisinde Mikroçip Uygulaması

Tüp Bebek Yönteminde Mikroçipli Dönem başlıyor. Harvard’da bir Türk Bilim Adamı tarafından geliştirilen mikroçipli tüp bebek tedavisi yönteminin pek çok çifte umut kaynağı olduğu belirtildi. Günümüzde tüp bebek tedavisi için başvuran hastaların yaklaşık yüzde 40- 45'ininin erkekler olduğu belirtilirken, baba adaylarında sperm sayısı ve hareketliliğindeki azlığın doğal olarak bebek sahibi olma şansını  da ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Son dönemlerde geliştirilen mikroçipli tüp bebek tedavisinde çocuk sahibi olma şansının arttığı ifade edilirken ,yöntemin Türkiye'de de uygulanmaya başlandığı belirtiliyor.  

Mikroçip Uygulamasıyla Gebelik Oranları Artıyor

Tüp bebek tedavisinde yeni yöntem mikroçip uygulamasının kullanılmaya başlamasıyla gebelik oranlarında belirgin artışın meydana geldiği belirtildi. Mikro akışkan çip teknolojisi sayesinde DNA yapısı en iyi spermlerin seçilerek, en iyi embriyoların oluşturulduğu ifade ediliyor. Söz konusu teknolojinin yeni olması nedeniyle şu an kullanımının sınırlı olduğu belirtilirken, söz konusu yöntemin özellikle erkek kısırlığında başarılı sonuçlar verdiğine dikkat çekiliyor.   Tüp Bebek Yönteminde Mikro Çipli Dönem    

Spermlerin Seçilmesine Sperm Çipleri Yardımcı Oluyor

Tüp bebek tedavi yönteminde sağlıklı spermlerin seçimi için sperm çipleri geliştirildiğini belirten uzmanlar, sperm çiplerinin mikro kanalcıklardan oluştuğunu, mikro kanalların da kaliteli spermlerin seçimini sağladığı ifade ediliyor. Sağlıksız DNA hasarlı spermler de bu bölümlerde toplanırken, kaliteli ve sağlıklı olanların mikro kanallardan geçerek başka bir bölümde toplandığı, seçilen spermlerle yapılan mikro enjeksiyon yöntemiyle elde edilen gebelik oranlarının yüksek olduğu belirtiliyor. Bu yöntemi uygulayan kliniklerde gebelik şansının yüksek olduğu ifade ediliyor. Mikroçip teknolojisinin, tüp bebek tedavisi dışında da başka alanlarda da başarıyla kullanıldığı belirtiliyor.     Tüp Bebek Tedavisi  Süreci ve Aşamaları İle İlgili Detaylı Bilgi İçin Tıklayın   Tüp Bebek Tedavisi İle ilgili Gelişme ve Haberler İçin Tıklayın
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.