Torununa Bakan Büyükanneye Verilecek Maaş Belli Oldu!

Torununa Bakan Büyükanneye Verilecek Maaş Belli Oldu!
28 Ocak 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretin yüzde 30'u seviyesinde bir rakam olacağını söyledi.

Torununa Bakan Büyükanneye Verilecek Maaş Belli Oldu!

Büyükanneye bakıcı desteği kapsamında verilecek maaş belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretin yüzde 30'u seviyesinde bir rakam olacağını söyledi. Bu rakam yaklaşık 420 liraya denk geliyor. Proje, ilk etapta aralarında İstanbul ve Bursa gibi illerin de olduğu 5 bin ailede uygulamaya başlanılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Müezzinoğlu, "Hakikaten sağlıklı, dinamik bir çocuğa bakma dinamizmi varsa hekim raporu ve değerlendirmelerden sonra onun ekonomik koşulları ne olursa olsun o desteği vereceğiz." dedi.  

"Net %30 gibi düşünüyoruz"

Emekli olmasının da bunu değiştirmeyeceğini belirten Müezzinoğlu, "O hizmete vermesi karşılığında bir yardım. Net asgari ücretin yüzde 30'u gibi düşünüyoruz.” yanıtını verdi. Çalışma Bakanı, 65 yaşın sınır olarak düşünüldüğünü de ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Talep eden annenin maaşı 2 asgari ücreti geçmeyen maaş olmalı. Bir kere İstanbul ve Bursa kesinleşti. Bir Kayseri bir Denizli bir Konya gibi illeri de ilave etmeye çalışıyoruz."  
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Padişah Hükümdar, sultan.