THY Uçağında Doğan Bebek Annesine Kavuşuyor

THY Uçağında Doğan Bebek Annesine Kavuşuyor
17 Haziran 2017

Türk Havayollarının Konakri-Ouagadougou-İstanbul seferini yapan uçakta doğan Kajudi Bebek Lyon'da bulunan annesine kavuşmak için teyzesiyle birlikte İstanbul'a geldi.

Geçtiğimiz Nisan ayında Türk Hava Yollarının Konakri-Ouagadougou-İstanbul seferini yapan uçakta kabin ekibinin yardımıyla THY uçağında doğan Kaduji bebek, doğumdan sonra Fransa'ya gitmek zorunda kalan annesiyle nihayet kavuşuyor. Uçakta doğarak "THY'nin milli bebeği" unvanını alan Kaduji bebek annesiyle kavuşmak için teyzesiyle Gine'den İstanbul'a geldi.  

THY Uçağında Doğan Kadiju Bebek Annesinin Yanına Gidiyor

İstanbul Yeşilköy de bulunan THY Genel Müdürlük Binasında gerçekleşen buluşmada, Kadiju bebeğin doğumdan sonra Fransa ya gitmek zorunda kalan anne Fransız vatandaşı Gineli Diaby Nafi ile Kadiju bebeğin kavuşturulmak için gerekli çalışmalar başlatıldı. Türk Hava Yollarının  Konakri (Gine)-Ouagadougou (Burkina Faso)-İstanbul seferini yaparken, uçakta dünyaya gözlerini açan Kadiju bebek, THY'nin Fransa'da bulunan anneyle buluşturma projesi kapsamında teyzesi ile birlikte İstanbul'a geldi. Kaduji bebeği ve teyzesini makamında kabul eden THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Avcı, zaman zaman kız bebeğin ellerini öperek, onu THY de pilot olarak görmek istediğini ifade etti. Yaklaşık 2 aydır anne özlemi çeken bebek, annesine kavuşmak üzere teyzesiyle birlikte THY uçağı ile İstanbul'dan Liyon a götürülecek.   

THY Uçağında Doğan Bebek Annesine Kavuşuyor  

Annesine Bayram Hediyesi

Uçak'ta doğduktan sonra Fransız vatandaşı olması nedeniyle bebeğini bırakıp ülkesine dönmek zorunda kalan anne Gineli Diaby Nafi, THY'nin başlattığı  giriş sonrasında bayramda bebeğine kavuşacak. THY'nin anneye bayram hediyesi olarak girişimde bulunduğu proje ile ilgili olarak, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Avcı şunları söyledi.  

 THY Uçağında Doğan Bebek Annesine Kavuşuyor  

Bebeğin Eğitimini Türkiye'de Yapmasını İstiyoruz

  Yaklaşık iki aylık olan THY uçağında doğan Kaduji bebek ile ilgili açıklamalarda bulunan Avcı "Kadiju bebeği bayram öncesinde teyzesiyle arkadaşlarımız Konakri'den bugün buraya getirdiler. Bu gece burada misafirimiz olacak.  

 THY Uçağında Doğan Bebek Annesine Kavuşuyor   

Yarın uçağımızla Lyon'a annesinin yanına gidecekler. Böylece bayram öncesi aileyi kavuşturmuş olacağız. Teyzesinin nezaretinde annesine götürüyoruz. Sonra teklifi iletecekler aileye. Kadiju bebeği ve ailesini İstanbul'a getirip Türkiye'de kalmalarını, bebeğin Türkiye'de eğitimini bizim desteğimizle yapmalarını sağlamak istiyoruz.İleride de inşallah havacı olur.  

 THY Uçağında Doğan Bebek Annesine Kavuşuyor   

THY'de çalışabilir, diye ona her türlü desteği sunacağız. Bizim uçağımızda doğan bebeğimiz inşallah bir gün uçaklarımızı uçuracak pilotlarımızdan birisi olur ya da THY'nin Konakri ya da Afrika müdiresi olur. Artık THY'deki görevinin ne olacağı eğitimi sonrası göreceğiz ama önemli olan Kadiju uçakta doğduktan sonra bizim bebeğimiz sayılır. Milli bebeğimizi bayram öncesi annesiyle kavuşturup bir güzelliğe imza atalım istiyoruz. Sonra da ailesinin kararına göre takip edeceğiz." dedi. Uçakta doğan bebekler hangi ülkenin vatandaşı sayılıyor?   Bakmanızda Fayda Var: THY Uçağında 13 Bin Metrede Doğum!    

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.