Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi
04 Şubat 2017

Çevrenizde yeni doğum yapmış biri varsa, bu maddelere dikkat etmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için çok iyi olacak!

Çevrenizde yeni doğum yapmış biri varsa, bu maddelere dikkat etmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için çok iyi olacak! 9 aylık bir yolculuğun ardından bebeğini kucağına almış olan anne, bu ilk bebeği olmasa dahi, bir süreliğine hayatının odağının değişmiş olmasına alışmaya çalışır, bedeninde gerçekleşen değişimlere ayak uydurmak ister. Kimileri kolay atlatır, kimileri için ilk aylar geçmek bilmez. Bir de bu dönemde etrafta destek olacağına köstek olan insanlar varsa, her şey sarpa sarabilir. Yeni anne olmuş birinin sinir olacağı kesin olan 9 kişi ise:

1- Yardım etmeyen yardımcılar

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Gebe iken tüm yakın arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin bebek doğunca nasıl da gelip size yardım edeceklerinden bahsettiklerini muhakkak ki hatırlıyorsunuzdur. Ancak yardımdan kasıtlarının, siz ev işlerine koştururken bebeği sevmek olduğunu muhtemelen anlamamışsınızdır.

2- Tatile geldiklerini düşünen ziyaretçiler

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Bunlar yardım etmeyen yardımcıların kötü kız kardeşleri. Uzakta yaşarlar, bebeği görmek için sabırsızlanırlar ve siz de kalarak yardım edeceklerdir. Fakat aynı zamanda da kendinizi beslemeye vakit bulamazken yemek beklerler. Neden tatile geldiklerinde kendi çamaşırlarını yıkamaları gerektiğini anlamazlar.

3- Geç gelen arkadaşlar

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

“Saat 12 gibi gelip öğlen yemeği getireceğiz.” derler daha bir önceki geceden. Saat 11 olur, bebek uyumuştur ve siz de “hayır, uyumamalıyım, birazdan gelirler.” diye düşünürsünüz. Ardından geçen her dakika ile birlikte, uyuyarak değerlendirebileceğiniz anları saymaya başlarsınız ve öfkeniz gittikçe büyür. Saat 1 olduğunda iş, açlık ve uykusuzlukla Hulk’a dönüşürsünüz.  

4- Kek getiren kişi

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Başta bu insandan nefret etmezsiniz. Emzirmek acıkmanıza neden olmuştur ve yaktığınız ekstra kaloriler sayesinde kendinizi biraz şımartabilirsiniz. Sonra sabaha karşı 3’te, kendinizi bir eliniz ile bebeği sallarken, diğer elinizle ise kekin kalanını tıkınırken bulursunuz. Pişmanlık ve öfke bir anda gelir.  

5- Yanlış kaynaklara yönlendiren kişi

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Hastaneden eve ilk geldiğinizde her şey tuhaftır. Bedeninizde alışık olmadığınız hisler olabilir, bebeğin yaptığı her şey bir garip ve yenidir. Değişik bir şekilde nefes alır ve her türlü kızarıklık ise gayet normaldir. Bu ve bunun gibi durumlarda etrafınızdaki pek çok insan size internetten araştırma yapmanızı önerir. Siz de gece saat 4’te Google’dan araştırma yaptığınızda, her şey olduğundan kötü görünür, öyle ki “doğumdan sonra preeklampsi olmayı nasıl başardım?” diye düşünürsünüz. “Bebeğim hem astım hem de impetigo olmuş!” Muhtemelen hiçbir sorun yoktur. Ancak etrafınızdaki kişilerin bazıları endişeleriniz veya meraklandığınız bir konu hakkında sizi yanlış kaynaklara yönlendirebilir.  Bu yüzden yapmanız gereken şeyler; internette güvenilir kaynaklardan ve bir uzmandan destek almanızdır. İnternetin müthiş bir bilgi kaynağı olduğu hepimizin bildiği bir gerçek ancak bazen yalan yanlış bilgilerin de yer alması hem kafanızın karışmasına hem de gereksiz yere endişelenmenize neden olur. Bu nedenle güvendiğiniz internet sitelerinden bilgi alabilir, doktorunuzla da her zaman iletişim halinde olabilirsiniz.  

6- Düşüncesiz insanlar

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Akan burunları ve derinden gelen öksürükleri ile kapınızda belirirler. “Hastaydım geçen hafta. Ancak bulaşıcı değil, merak etme.” derler ya da alerjileri suçlarlar. Siz daha “ellerini yıkayabilir misin?” diyemeden savunmasız bebeğinizi okşamaya başlarlar. Hasta bir bebek için endişelenmek kadar korkunç bir şey olmadığını bilmezler.

7- Her şeyi yanlış yaptığını düşünen kişiler

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Teyzeniz, anneniz veya bir arkadaşınız olabilir. Bu önemli bir durum değil. Bazı şeyleri sizden farklı bir şekilde yaptılar. Niye siz de onlar gibi yapmıyorsunuz?

8- Mışıl mışıl uyuyan koca

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

İlk haftalarda, çoğu anne, bebeğin nefes alışverişi her değiştiğinde uykusundan uyanır. Bazı babalar ise bebekleri yanı başlarında çığlık atsa dahi deliksiz uyumaya devam eder. Yapabileceği pek bir şey olmayabilir. “Özellikle de bebek açsa ve emziriyorsanız” bir de ertesi gün yorgunluktan şikayet ediyorsa.

9- Zili çalıp duran insanlar

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi 

Kapı zili, bebeğinizi her zaman uyandırmayabilir. Ancak daima en olmadık anlarda kapı çalar. Sonunda huzurla klozete oturma şansı mı buldunuz? Zil çalar… Günlerden sonra ilk kez duş mu alacaksınız? Zil çalar… Emzirmeye mi hazırlanıyorsunuz? Zil çalar… Bu hep böyledir ve değişmez.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.