Ürettiği Süt Miktarı ile Rekora İmza Atan Anne!

Ürettiği Süt Miktarı ile Rekora İmza Atan Anne!
15 Ağustos 2017

Amerikalı anne Mikah Duncan, tek bir anneden alınan en fazla süt miktarı ile bir rekora imza attı ve 29 galon süt üretti! Kendi bebeği için çok fazla olan bu sütün yarısını, ihtiyacı olan bebekler faydalanabilsin diye hastaneye bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi.

İnsanı sadece küçükken değil, tüm hayatı boyunca etkileyen, koruyan ve anne ile bebek arasındaki ilişkinin gelişmesini sağlayan anne sütünün dahil olduğu sıra dışı bir rekor gerçekleşti. Amerikalı Mikah Duncan, erken doğum nedeniyle bakım ünitesine alınan bebeği ile görüşemeyince, onun için bir şeyler yapmaya karar verdi ve tam 29 galon süt sağarak bulundukları hastaneye bağışladı. Böylelikle ihtiyacı olan bebeklerin anne sütü ile beslenmesini sağladı ve tek bir anneden alınan en fazla süt miktarı rekorunu kırdı.  

Tam 29 Galon Süt Üreterek Bir Rekora İmza Attı!

  Ürettiği Süt Miktarı ile Rekora İmza Atan Anne!  

Azimle Sütünü Sağmaya Devam Etti ve İsteğine Ulaştı!

Amerikalı Mikah Duncan, bebeği henüz 24 haftalıkken bazı rahatsızlıklarından dolayı erken doğum yapmak zorunda kaldı. Ameliyat ile doğan bebeği, doğumdan hemen sonra yenidoğan bakım ünitesine alındı ve uzunca bir süre orada kaldı. Yeni kavuştuğu bebeği ile görüşemeyen Mikah, onun için bir şeyler yapamamasının üzüntüsünü yaşarken, aslında yapabileceği bir şey olduğunu fark etti ve bebeği bakım ünitesindeyken onun için sütünü sağmaya başladı. Başlarda, yaşadığı stresin etkisiyle Mikah'ın neredeyse hiç sütü gelmedi. Daha sonra hastane çalışanlarının da yardımıyla kararından vazgeçmeyen ve sağmaya devam eden Mikah, günde 50 mililitre de olsa sütünü sağmayı başardı. Azimle bebeği için sütünü sağmaya devam eden annenin sütü giderek arttı ve toplamda 29 galon süt sağdı.   

Ürettiği Süt Miktarı ile Rekora İmza Atan Anne!  

Sağdığı Sütün 15 Galonunu Hastaneye Bağışladı

Tüm kararlılığı ile bebeği için sütünü sağmaya devam eden Mikah Duncan, azmi sayesinde tam 29 galon süt üreterek bir rekor kırdı. Bebeği için gerekenden fazla süt üreten anne, 15 galon sütü bozulmadan değerlendirilebilmesi için hastanedeki diğer bebeklere bağışladı. Kendi bebeğine yardımcı olabilmek için çabalayan bu annenin, fazla sütlerini ihtiyacı olan diğer bebeklere bağışlaması, sosyal medyada en fazla konuşulan konular arasına girdi ve çok fazla kişinin takdirini kazandı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.