Sizi İyi Hissettirecek Bir Egzersiz: Yürüyüş

Sizi İyi Hissettirecek Bir Egzersiz: Yürüyüş
22 Ekim 2016

Hamileyken yaptığınız egzersiz doğumda oluşabilecek komplikasyonların riskini azaltır ve hatta daha rahat bir doğum yapmanıza yardımcı olur.

Sizi İyi Hissettirecek Bir Egzersiz: Yürüyüş

Çoğul gebelik birden fazla bebeğin sorumluluğunu daha hamilelikte almak anlamına gelir. Haliyle daha fazla dikkat ve özen gerektirenHayatın ironilerinden biri de rahat koltuğunuzdan egzersiz yapmak için kalktığınızda aslında kendinizi daha rahat hissetmenizdir. Düzenli yürüyüşleri rutin haline getirmeniz sabahları günü daha rahat şekilde karşılamanızı ve geceleri daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.     Bunun dışında gebelikte düşen enerjinizi de yükseltebilecek güce sahip olan egzersiz, yapılan araştırmalara göre 9 ay boyunca düzenli olarak yapıldığı takdirde fazla kilo alımının önüne geçer, doğumda oluşabilecek komplikasyonların riskini azaltır ve hatta daha rahat bir doğum yapmanıza yardımcı olur.    

Uyanın ve Yürüyün

Enerji seviyenizi artırmak ve kan dolaşımınızı hızlandırmak için havanın elverişli olduğu günlerde yürüyüş yapmaya çalışın. Kendinize 20-30 dakika arası yürüme süresi belirleyerek ısınma hareketlerinizden sonra yürüyüş yapabilirsiniz ama eğer bu süre sizi rahatsız edecek kadar uzunsa yapabileceğiniz kadar yürüyüş bile yararlıdır. Öncelikle kendinize göre ayarladığınız ritimde 5 dakika yürüyüşle başlayın. Yürürken duruşunuza dikkat edin. Devamında baldırlarınızı, belinizi esneterek her harekette 20 saniye kalarak esneme hareketlerinizi gerçekleştirin.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.