Sağlık Çalışanlarına Gebelik Öncesi ve Sonrası Eğitimi Verildi

Sağlık Çalışanlarına Gebelik Öncesi ve Sonrası Eğitimi Verildi
18 Nisan 2017

Sağlık çalışanlarına gebelik öncesi ve sonrası için verilen eğitimler devam ediyor. Kısa bir süre önce Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından verilen eğitim sonrasında 60 sağlık çalışanına katılım belgeleri verildi.

Sağlık çalışanlarına gebelik öncesi ve sonrası için eğitim verildi. Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin ebelere yönelik düzenlediği "Sağlıklı Doğum veGebe Okulları Sempozyumu" sonrasında katılımcılara sertifikaları verildi. Anne adaylarını rahatlatmak, normal doğumu kolaylaştırmak ve doğum korkusunu azaltmak üzere düzenlenen sempozyuma kamuda görev yapan 60 Sağlık Personeli katıldı.

Sağlık Çalışanlarına Gebelik Öncesi ve Sonrası Eğitim

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından kurum bünyesinde çalışan ebelere yönelik düzenlenen sempozyumda, anne adaylarına doğumla ilgili her konuda destek vermek amaçlanıyor. Sempozyum kapsamında eğitim alan ebeler; anne adaylarının doğum korkularını azaltma, normal doğumu kolaylaştırma ve anne adaylarının psikolojik olarak rahatlamaları konusunda destek olacaklar.   Sağlık Çalışanlarına Gebelik Öncesi ve Sonrası Eğitimi Verildi  

Sağlık Bakın Hizmetleri  Müdürlüklerinden Uygulamalı Eğitim

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri tarafından kamu hastanelerinde çalışan sağlık personeline yönelik gebe yaklaşımı konulu eğitim kapsamında da; Temel Doğuma Hazırlık Eğitimi, Doğum Pozisyonları, Doğum Algısı, Doğum Kasılmaları, Erken Dönemde Anne Bebek Bağlanması , Anne Sütü ve Emzirme gibi konuları hakkında bilgiler verildiği belirtildi. Anne adaylarına doğum öncesi ve doğum sonrasında gebe yaklaşımının nasıl olması gerektiği konularında da eğitim programı içerisinde yer alan konular arasında yer aldı. Söz konusu eğitimler; ilk günü teorik, ikinci günü ise, uygulamalı olmak üzere 2 gün süresince gerçekleşti. Eğitim sonrasında katılımcılara katılım belgeleri verildi.   Sağlık Çalışanlarına Gebelik Öncesi ve Sonrası Eğitimi Verildi  

"Sağlıklı Doğumda Ebeleri Rolü Büyük"

Anne adaylarının gebelik sürecinde, doğum anında ve sonrasını daha rahat geçirmeleri için ebelere düşen rolün büyük olduğu ifade edildi. Sempozyumda, sağlık hizmet sunumunun hemen her aşamasında ve başarıya giden yolda her sağlık çalışanının yerinin vazgeçilmez olduğunun altını çizilirken, ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren kriterlerden birisinin bebek ölümleri olduğu belirtildi. Ülkemizde son yıllarda bebek ölümlerinin azalması ve sağlıklı bir doğum için ebelerin rolünün büyük olduğuna da dikkat çekildi.  Sağlık Bakanlığı bu kapsamda; ebelik hizmetlerinin güçlendirilmesi, normal doğumun desteklenmesi ve teşvik edilmesi yönünde çalışmaların devam ettiğin, belirtmektedir.

Gebe Bilgilendirme Sınıfları Oluşturuldu

Anne adaylarının bilinçli bir şekilde doğum yapmaları, emzirmenin ve anne sütünün önemi için eğitimlerin devam ediyor.  Sağlık çalışanlarına gebelik öncesi ve sonrası için eğitim kapsamında, Denizli, Servergazi, Çivril, Acıpayam, Tavas ve Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesinde gebe bilgilendirme sınıflarının açıldığı belirtildi. 2017 yılı Ocak ayı itibariyle yapıla yeni düzenlemelerle ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfları’nı daha etkin hale getirildiği belirtildi. Bu sınıflarda egzersiz salonları dizayn ederek, gebe egzersizi ve nefes egzersizi programlarını başlatıldığı belirtildi.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah