Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!

Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!
29 Mayıs 2017

Hamile olanlar bilirler ki, bazı duygular hamile olmadan asla hissedilemez. İşte sadece hamile annelerin bileceği 10 muhteşem duygu...

Bazı duygular ancak yaşayarak hissedilir. Gebelik duygusu da bu duygulardan bir tanesidir. Anne olmak başlı başına muhteşem bir duygudur. Anne olacağınızı öğrendiğiniz andan itibaren, hiç kimsenin anlayamadığı çok özel duygular hissedersiniz. Bunlardan en çok sizi mutlu eden duygulardan birisi, henüz tatmamış olsanız da yakın gelecekte hayalini kurduğunuz naif annelik duygusudur. Yazımızda ilk defa anne olacak olan hamilerin sadece kendilerin hissedebileceği 10 muhteşem duyguyu derledik.

Sadece Hamilerin Bildiği 10 Muhteşem Duygu

1- Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde sevinci, endişeyi, mutluluğu, gururu ve korkuyu aynı anda yaşarsınız,

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Hamile olmayı belki çok uzun zamandır bekliyorsunuz belki de hamilelik size hiç beklemediğiniz bir anda sürpriz bir şekilde geldi. Bu fikre ne kadar hazır olursanız olun, bebek beklediğinizi doktorunuzun ağzından duyduğunuz o ilk anda mutluluk ve heyecanla birlikte endişe duymaya başlarsınız.

2 -  Bebeğinizin ultrasonda ilk görüntüsünü gördüğünüzde ve ilk kalp atışını duyduğunuzda gözyaşlarınıza hakim olamazsınız...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!29   Bebeğinizin ilk görüntüsünü ultrasonda gördüğünüz, onun kalp atışlarının sesini ilk duyduğunuz anda mucizelere inanmaya başlarsınız ve işte o an gözyaşları sizin yaşadığınız mutluluğa eşlik eder.  

3- Elbetteki sağlık önceliklidir. Ama bebeğinizin cinsiyetinin ne olduğunu deli gibi merak edersiniz...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Hamile olduğunuzu  öğrendiğiniz  ilk andan itibaren bebeğinizin cinsiyetinin ne olduğunu deli gibi merak edersiniz. Sağlıklı olması tabi ki en öncelikli konulardan birisidir. Bir de şöyle bıcır bıcır bir kız ya da azcık atarlı bir erkek bebeğiniz olmasını canı gönülden istersiniz.  

4- Vücudunuzda oluşan değişikliklere üzülseniz mi? Sevinseniz mi bilemezsiniz...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Bebek sahibi olmak dünyanın en muhteşem duyguları arasındadır. Bir de şu etraftan gelen negatif düşünceler olmasa.  Anne olacağınız ilk andan itibaren çalışmaya başlayan konuşmalar, vücut görünüşünüzde yaşayacağınız değişiklik, alacağınız kilolar biran endişe duymanıza neden olur. Bu konuda yapacağınız en önemli şey çevrenizden gelecek tüm olumsuz düşüncelere kulağınızı tıkayıp, hamileliğinizin keyfini çıkarmak olacak. Bu günler bir daha geri gelmeyecek ve bebeğiniz büyürken hep hatırlayacağınız ve ona anlatacağınız çok özel anlar olacak.  

5- Annelik duygusu ve hamilelik, öncelikle duygunuzun değişmesine neden olur...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Hamilelik sürecinde en fazla etkilenen eşiniz ve annenizle olan ilişkiniz olacaktır. Bu etkilenme iyi, kötü ya da olumlu olumsuz olabilmektedir. Bu da ilişkilerinizde farklı bir sürecin yaşanmaya başlaması anlamı taşır. Bu süreçte artık eşiniz; eş, dost, sevgili değil, aynı zamanda bebeğinizin babası olacaktır. Bu aşamada ilişkinizi iki kişilik değil, üç kişilik olarak yeniden tanımlayacaksınız.  

6- Hormonlarınız bir süre sizi esir alır...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Gebeliğin belki en sıkıntılı süreçlerinden birisi hormonlarınızda meydana gelen iniş çıkışlardır ve sizi bambaşka birisi yapar. Bu süreçte kendinizi tanımakta güçlük çekebilirsiniz. Bir anda kendinizi komedi filmine ağlarken bulurken, gereksiz yere öfke patlaması yaşayabilir ya da bir an yaşamınızı sorgularken bulabilirsiniz. Bu durum için panik yapmayın genellikle gebeliğin ilk aylarında yaşanan bu sorunlar hamileliğiniz ilerlediğinde etkisini azaltacaktır.

7 - Kendinizi gitgide büyüyen karnınızı severken bulursunuz...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   İlk zamanlar size garip gelen karnınız zaman geçtikçe size daha sevimli gelmeye başlar. Hele ki bebeğiniz hareketlenmeye sizin dokunuşunuza ve sesinize tepki vermeye başladığında bir an kendinizi karnınızı severken bulursunuz.

8 - Gelmeni sabırsızlıkla bekliyorum...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Bebeğiniz karnınızda hareket ettikçe onu kucağınıza almak için gün geçtikçe daha da sabırsızlanırsınız. Hele ki son günler hiç geçmek bilmez. Hamileliğinizin 9 ayının tüm süreci sanki son aylarda toplanmış gibi hissedersiniz.

9- Ve sonunda  o inanılmaz an gelir...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Uzun zamandır beklediğiniz o an gelmiştir. Dokuz ay boyunca sadece tensel temas ettiğiniz bebeğinizi kucağınıza almaya ve neye benzediğini öğrenme zamanı gelmiştir. Ve içinizden tüm dünyaya var gücünüzle  "bakın başardım, onu ben doğurdum, o benim bebeğim, ne kadar güzel değil mi?' diye haykırmak gelir.

10 - Bu duygu hayatınızın son gününe kadar devam eder...

  Sadece Hamilelerin Hissettiği 10 Muhteşem Duygu!   Dünyanın en özel duygusu olan annelik duygusu, hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren başlar ve son nefesinize kadar artarak devam eder. Bebeğiniz hep annesinin kuzusudur... Bu süreç onu doğurduğunuz andan itibaren başlar ve hiç bitmez.     Gebeliğin Size Yaşatacağı 12 Harika Yanı  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.