Sabah Bulantısına Karşı 4 Öneri

Sabah Bulantısına Karşı 4 Öneri
21 Ekim 2016

Sabah bulantıları kabusunuz olmasın. Sabah bulantılarınızı önleyemiyorsanız içeriğimiz tam size göre.

Sabah Bulantısına Karşı 4 Öneri

Kimse sabahları bulantı ile mücadele etmeyi sevmez. Özellikle hamile kadınlar için, sabah bulantıları oldukça zor bir durumdur. Hamileliğe bağlı bu bulantılar günün her saatinde yaşanabilir. Sabah bulantılarının evrimsel bir nedeninin olabileceğini bilmek bulantı sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Beynin gebelik sırasında bulantı merkezini ikna eden bir yönü bulunur ve beyin bu dönemde ilgili kısmı uyarır. Bulantı, hormonların bu dönemde yüksek olmasına da bağlı olabilir. Bulantıyı tetikleyebilecek iki faktör daha ekleyebiliriz. Koku alma duyusu ve sindirim sisteminin kendisini rahatlatmayı istemesi de etkenler arasında sayılabilir.

Burada size yardımcı olabilecek birkaç noktaya dikkat edebilirsiniz:

Erken yiyin

Güne başlamadan önce bir şeyler yemek midenize iyi gelecektir.

Dengenizi sağlayın

Tavuk, tahıl ve sebzeler gibi proteini yüksek yiyecekler ve karışık karbonhidratlar tüketin.


Kalori değerlerini araştırın

Eğer yeterli miktarda besin almak konusunda endişeleriniz varsa tavuk çorbasını deneyin. Ayrıca daha soğuk gıdalar yiyin. Çünkü sıcak gıdalar mide bulantısını tetikleyebilir.

Belirtileri önemseyin

Ciddi bulantılar ve hastalıklar için doktorunuzla konuşmayı ihmal etmeyin. Hamilelik sırasında güvenliği kanıtlanmış ilaçlar hakkında doktorunuza danışabilirsiniz. Şiddetli bir bulantınız varsa tedavi edilmesi gereken bir hastalık olabilir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Azra Medine şehrinin adlarından biri.
Erkek Bebek İsimleri
Idık Kutsal, mübarek.