Sabah Bulantılarının Nedeni Bulundu

Sabah Bulantılarının Nedeni Bulundu
12 Aralık 2016

Sabah bulantısı sizin için oldukça mutsuz edici bir durum olabilir ancak büyüyen bebeğiniz için sağlıklı bir durumdur. Bulantı sağlıksız besinleri fetüsten (anne karnındaki bebek) korumak için gerçekleşir.

Sabah Bulantılarının Nedeni Bulundu

Sabah bulantısı sizin için oldukça mutsuz edici bir durum olabilir ancak büyüyen bebeğiniz için sağlıklı bir durumdur. Bulantı sağlıksız besinleri fetüsten (anne karnındaki bebek) korumak için gerçekleşir.     İngiltere’de yapılan araştırmalara göre bulantılar, hamile kadının deneyimlerine bağlıdır. Kadının nasıl beslendiği bu durumu etkileyen en büyük etkendir. Liverpool Üniversitesi’ndeki bilim insanlarının 56 çalışma üzerinde yaptıkları analizler sonucunda, sabah bulantılarının sebepleri arasında yüksek oranda şeker, tatlandırıcı, alkol, kafein, et ve düşük oranda tahıl alımı olduğu gösterilmiştir.     Örneğin et üzerinde zararlı bakteriler taşıyorsa hamilelik esnasında vücut buna duyarlılık gösterir. Aynı şekilde, alkolün de fetüs için zehirli olduğu bilinir. Eğer bu kanıtlar sizde de varsa sabah bulantı ve kusmanın pozitif fonksiyonu olduğunu unutmayın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.