Bu Müzikler Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Ritmini Bozuyor!

Bu Müzikler Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Ritmini Bozuyor!
18 Kasım 2017

Anne karnındaki bebeğin duymuş olduğu müzikler ve diğer sesler bebeğin gelişimi üzerinde etkili oluyor.

Rock ve Metal Müzik Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Ritmini Bozuyor

Rock ve Metal Müzik Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Ritmini Bozuyor! Uzmanlar tarafından metal ve rock gibi sert melodisi olan müziklerin anne karnındaki bebeğin kalp ritmini bozduğu belirtiliyor. 

Birden Bire Yaşanan İrkilmeler Bebeği Olumsuz Etkiler

Geçtiğimiz günlerde bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir araya gelen uzmanlar, anne karnındaki bebeğin duymuş olduğu müzik ve diğer seslerin bebeğin gelişimi üzerindeki etkilerine dair değerlendirmeler de bulundular. Gebeliğin 24. Haftasından itibaren anne karnındaki bebeğin duyma gelişiminin başladığı, ilerleyen haftalardan itibaren anne babaların seslerinin de bebek tarafından tanınmaya başladığını belirttiler. Sert müziklerin anne karnındaki bebeğin sağlığı için onaylamadığı kaydedilirken, özellikle rock ve metal türündeki yüksek ritmli müziklerin bebeğe dinletilmesi durumunda, bu seslerin ani sesler olmasından dolayı birden çıkan farklı frekansların bebeğin kalp ritminde değişikliğe neden olabildiğine dikkat çekildi. 

Bu Müzikler Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Ritmini Bozuyor!

Bebek Doğduktan Sonra Çamaşır Makinesi Gibi Sesler Rahatlatabilir

Çocuk Gelişim Uzmanları, bebeğin doğumundan sonra anne karnında duyduğu sese yakın olduğu için; çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi, davlumbaz gibi seslerle rahatlayabileceğini ifade ettiler. 

Anne Karnında Dinletilen Gürültülü Müzik Bebekte Agresif Kişilik Oluşturuyor

Anne karnında dinletilen gürültülü müziğin bebekte agresif bir kişilik oluşmasına neden olduğunu belirten Kadın Doğum Uzmanları, gürültülü müziğin agresif bir kişilik ortaya çıkardığını, bunun tam tersi hafif müziğin ise, anne karnındaki bebeğin tüm parametrelerini etkilediğini belirttiler.

Hafif ve Slow Müzik Dinleyen Bebekler Doğumdan Sonra Çevreye Kolay Uyum Sağlıyor

Dünyadaki tüm canlıların iyi ya da kötü bir şekilde müzikten etkilendiklerini söyleyen uzman hekimler, müziğin insan duyguları üzerinde çok önemli etkiler oluştururken, fizyolojik olarak da birçok faydalar ortaya çıkardığını kaydiyorlar. Yapılan birçok araştırma müziğin; vücut ısısı, solunum parametreleri, kalp hızı, nabız dolgunluğu, tansiyon ve deri iletkenliği üzerinde değişiklikler yapabildiğini gösterdiğine dikkat çekilirken, slow ve hafif müziğin tüm değişkenleri iyi yönde etkilediği, gürültülü, metal, rock gibi müziklerin ise insan vücudunun ritmini bozduğunun altını çizdiği ortaya çıkardığı belirtildi. 


 Anne Karnındaki Bebeklere Hangi Müzikler Dinletilmeli? detaylar için tıklayın...

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.