Regl Ağrısını Kesen Cihaz

Regl Ağrısını Kesen Cihaz
27 Aralık 2016

Ağrıdan kurtulmak için kendinize elektrik vermek kulağa garip gelebilir fakat Livia adlı küçük cihaz tam olarak bu durumu yerine getirebiliyor.

Regl Ağrısını Kesen Cihaz

Ağrıdan kurtulmak için kendinize elektrik vermek kulağa garip gelebilir fakat Livia adlı küçük cihaz tam olarak bu durumu yerine getirebiliyor. Vücuttaki sinirleri tetiklemek adına düşük voltajlı elektrik akımından faydalanan bu cihazın amacı ise regl döneminde ağrı öeken kadınların ağrılarını hafifletmek.

Kullanımı çok kolay

Livia’nın kullanımı oldukça basit. Elektrotları vücudun ağrıyan noktalarına yerleştirdikten sonra cihazı çalıştırıyorsunuz. Cihaz ağrı sinyalleri beyine ulaşmadan önce sinir ağına müdahale ediyor. Böylelikle hiçbir hapın sağlayamayacağı kadar hızlı bir şekilde ağrıdan kurtulabiliyorsunuz. Bu yöntem daha önce başka cihazlarda da kullanılmıştır fakat Livia’nın boyutunda bir cihaz ilk kez piyasaya sürülmektedir. İndiegogo üzerinden  kampanya ile para toplayan ve ön siparişleri alan Livia avcunuza sığacak kadar küçük ve tek bir dokunuşla kullanılacak kadar basittir. Üzerindeki eksi ve artı sembollerinden de akımın şiddeti ayarlanabilmektedir. Kullanımı ise bu kadar basit. Livia’nın üzerinde olan LED ışıkları, cihazın hangi güce ayarlandığını göstermektedir. Dört farklı ışık kullanan güç göstergesinde her bir ışığın çalışması için ayarı 4 adet artırmak gerekmektedir. Bu da 16 farklı güç ayarı anlamına geliyor. Cihazın küçük boyutuna aldanarak son seviyede kullanılmaması önerilmektedir. En düşük seviyeden başlayarak kendinize uygun güç seviyesini belirlemek daha faydalı olacaktır.

Başka ağrılarda da işe yarıyor

Cihaz regl sancısı çeken kadınlara yönelik olarak üretilmiş olsa da TENS adı verilen elektrik ile müdahale yöntemi, vücuttaki diğer ağrıları engellemek için de kullanılabilmektedir. Yine de şirket ürünün bu özelliğini ön plana çıkarmak için herhangi bir çalışma yapmıyor. Ayrıca sinir sistemimizin ağrıları beynimize iletmesinin, vücudun hangi bölümünde sorun olduğunu algılamamız için önemli olduğunu da unutmamak gerekiyor. Beyne ulaşması engellenen ağrı, herhangi bir sorun olmadığı hissini yaratarak, tedaviye ihtiyacınız olmadığı gibi bir algı oluşturabilir. Basit tasarımıyla kıyafetlerin yanında sırıtmayan cihaz farklı renklerdeki kılıflarla da kullanılabiliyor. USB girişinden şarj edilen Livia, tek bir seferde 15 saat boyunca kullanılabiliyor. Ağrınız olduğunda Livia’yı gece boyunca açık bırakıp rahat bir uyku çekebilmeniz mümkün. Bu yönü ile Livia hem ağrı kesici haplara göre daha etkili hem de kalıcı etkiler konusunda daha sağlıklı. Livia Indiegogo kampanyası ile 85 Dolar’a satın alınabiliyor. Ürün piyasaya çıkmasının ardından tanesinin 149 Dolar’a satılacağı belirtiliyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.