Normal Doğumu Destekleyen Doktorlara Ödül Verildi!

Normal Doğumu Destekleyen Doktorlara Ödül Verildi!
06 Mayıs 2017

Normal doğumu destekleyen doktorlara ve hastanelere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ödül verildi. 20 hastane ve hekimin ödül aldığı törende İstanbul Valisi de konuşma yaptı.

Normal doğumu destekleyen doktorlar ödüllendirildi. İstanbul'da normal doğumu destekleyen hastanelerde görev yapan doktorların ödüllerinin verilmesi için düzenlenen törende İstanbul Valisi Vasip Şahin'de konuşma yaptı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen törende konuşma yapan İstanbul Valisi, marifetin iltifata tabi olduğunu ifade ederek, normal doğumu destekleyen hastane ve hekimlere teşekkür etti.

İstanbul'da Normal Doğumu Destekleyen Doktorlara Ödül

İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen ödül töreninde Türkiye'de normal doğumun oranının henüz istenilen seviyeye ulaşmadığını ifade eden İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili olarak, "Siz hocalarımız, hekimlerimiz bunun değişmesi gerektiğini ifade ederek, normal yollardan doğum yaptırmanın mücadelesini veriyorsunuz. Biz burada devleti temsil eden yöneticiler, kanun uygulayıcılar olarak değil ama bilimsel bir kararın bilimsel bir sonucun takibi noktasında sizlerle beraberiz." ifadelerini kullandı.   Normal Doğumu Destekleyen Doktorlara Ödül Verildi!  

"Ekonomik ve Zaman Kaybına Yol Açıyor!"

Doğum gibi fizyolojik olan bir olaya hastalık gibi muamele edilmesinin anne ve bebek sağlığını riske attığını ifade eden Vasip Şahin, bu durumun aynı zamanda ekonomik ve zaman kaybına yol açtığını belirtti.

Sezaryen Normal Doğumla Eş Tutulmamalı

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da doğum olayının Adem ile Havva'dan bu yana süregelen fizyolojik bir olay olduğunu vurgularken, sezaryenle gerçekleştirilen doğumun bir nevi ameliyatla çocuk dünyaya getirmek olduğunu dolayısıyla da sezaryenle yapılan doğumun normal doğumla eşdeğer tutulmaması gerektiğini ifade etti.

Kadın Doğum Hastalıkları Komisyonu Oluşturuldu

İl Sağlık Müdürlük olarak Kadın Doğum Hastalıkları Komisyonu oluşturduklarını belirten Memişoğlu, bu komisyonun İstanbul'da bulunan 406 doğum hastanesi ve bin 658 kadın doğum uzmanı ile istişare ederek önemli bulguları içeren bir rapor hazırladıklarının da bilgisini verdi.   Normal Doğumu Destekleyen Doktorlara Ödül Verildi!  

Normal Doğumu Destekleyen Doktorlar Bu Şekilde Tespit Edildi

Normal doğumu destekleyen doktorlara verilen ödül için, hastanelerin ve hekimlerin söz konusu raporlar doğrultusunda seçildiği belirtildi. Kemal Memişoğlu, "Bu sene ilk kez yapıyoruz, inşallah her sene yaparız. İstanbul'da sezeryanla doğum oranını belli bir oranın altına düşürmüş hastane ve hekim arkadaşlara en azından onların da moral ve motivasyonunu yükseltecek bir ödül verelim dedik." dedi.

Normal Doğum Teşvikle Sağlanabilir

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, normal doğumun daha çok tercih edilmesi için cezai müeyyideyle değil, teşvikle sağlanabileceğini vurguladı. Memişoğlu, "Hem toplumun bilincini hem annenin kültürünü hem hekimin doğum yaptırma cesaretini arttırarak bir yere varabiliriz." ifadelerini kullandı. Konuşmalar sonrasında 20 hastane ve hekim ödüllendirilirken, ödül alan hastanelere ve doktorlara plaket ve başarı belgesi takdim edildi.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.