Modern Anneler İçin 3 İpucu

Modern Anneler İçin 3 İpucu
01 Kasım 2016

Yoğun iş temposunda bebeklerine yeterince vakit ayıramadığını düşünen anne babaların işini kolaylaştıracak 3 özel ipucunu sizler için hazırladık.

Modern Anneler İçin 3 İpucu

Günümüz koşullarında anne babalığın her zamankinden daha karmaşık olduğunu ifade eden uzmanlar, yoğun iş hayatında yenidoğan bebeklerine ve çocuklarına yeterince zaman ayıramayan ebeveynlerin, bebek / çocuk yetiştirirken her zamankinden daha çok rehberlik ihtiyacı hissettiklerini belirtiyorlar. Bu yazıda çocuk bakımı konusunda Modern anneler için 3 ipucu ve önemli değişikliği göreceksiniz.

1 - Beyaz Yiyecekleri Vermeyin!

Üç beyaz diye adlandırdığımız un, şeker ve tuz bir zamanlar bebeklerimiz için de başta gelen yiyecek maddeleriydi. Örneğin; bebekler pirinç unundan yapılan muhallebi ile beslenirdi. Ama şimdi çocuk doktorlarının tavsiyeleri üzerine karbonhidrat yerine daha çok tahıl, meyve ve sebze püreleri tercih ediliyor. Dolayısıyla bebek beslemek de değişen hayat süreci ile paralellik gösteren bir durum haline geldi. Bu durum günümüzde artan obeziteye karşı sağlıklı beslenmeyi destekleyen bir başlangıç olabilir.   Bebek Bakımı Konusundaki Bu Tavsiyeler Baba Olacakların Çok İşine Yarayacak! ayrıntılar için tıklayın...   Modern Anneler İçin 3 İpucu

2 - Gaz Sancısına Özel Bir Çözüm

Annenin kollarında sağ tarafa doğru yatırılarak sallanan bebek, kendini anne rahmindeki pozisyonda hissediyor, rahatlıyor ve sakinleşiyor. Bunun dışında bebeğinize yapacağınız kelebek masajı da bebeğinizin sakinleşmesi ve rahatlaması yanında gaz problemlerini gidermede oldukça iyi sonuçlar verir.   Bebeğinizi Kelebek Masajı İle Rahatlatın! Ayrıntılar için tıklayın...   Modern Anneler İçin 3 İpucu

3 - Yenidoğan Bebekler İçin Uyku Egzersizleri Yapın

Uykusuz anneler, size iyi bir haberimiz var! Araştırmalar sonucunda bebeğinizin uyku düzeni için olumlu sonuçlar elde edilen bir yöntem bulundu. Buna göre siz veya bakıcınız yenidoğan bebeğinizin uyku vakti geldiğinde yatağına bırakıp kapıyı kapatarak odadan çıkmalısınız. Önceleri, bebeğiniz bu duruma alışkın olmadığı için ağlayabilir; ama bu teknik bebeğinizin ruhuna ve fiziğine zarar verecek bir durum değildir. Zaman geçtikçe, bebeğinizin kendiliğinden uyumaya başladığını göreceksiniz ve böylece kendinize ayırmak için vaktiniz olacak, o uyuyunca eşinizle beraber zaman geçirebilecek, kitap okuyabilecek, istediğiniz şekilde zaman geçirebileceksiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Nabia Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.