Milyonda Bir İhtimal ile Siyahi Kadın Dünyada İlk Oldu

Milyonda Bir İhtimal ile Siyahi Kadın Dünyada İlk Oldu
31 Ocak 2017

İngiltere’de yaşayan Nijerya asıllı siyahi bir kadın, tamamen beyaz ırktan iki bebek doğuran dünyadaki ilk kadın oldu

Milyonda Bir İhtimal ile Siyahi Kadın Dünyada İlk Oldu

İngiltere’de yaşayan Nijerya asıllı siyahi bir kadın, tamamen beyaz ırktan iki bebek doğuran dünyadaki ilk kadın oldu.

İngiltere’nin Milton Keynes kentinde yaşayan 35 yaşındaki Nijerya asıllı siyahi kadın Catherine Howarth, uzmanların “milyonda bir ihtimal” olarak tanımladığı tamamen beyaz ırktan ikinci bebeğini de dünyaya getirerek, dünyadaki ilk iki beyaz bebeğe sahip olan anne oldu.

Nijeryalı kadın üç sene önce 1 Haziran’da oğlu Jonah’ı dünyaya getirdiğinde; uzmanlar, eşi Richard Howarth beyaz bir İngiliz olmasına rağmen 32 yaşındaki Catherine Howarth’ın “tamamen beyaz ırktan” bir bebek dünyaya getirmesinin “milyonda bir ihtimal” dahilinde olduğunu söylemişti.  

Ebe bile gözlerine inanamadı

Uzmanlar çiftin ileride beyaz bir bebeğe daha sahip olmasının imkansız olduğunu, çünkü böyle gen kombinasyonlarının tekrarlanamayacak kadar nadir olduğunu söylemesine rağmen Nijeryalı kadının, mavi gözlü ve beyaz tenli Sophia adında bir kızı dünyaya geldi.  

"Soyumda tek bir beyaz bile yok"

İlk doğumundan sonra İngiliz gazetesi Daily Mirror’a konuşan Catherine Howarth, “Doğumdan sonra Jonah’ı bana getiren ebe bir ona bir de bana bakıp duruyordu. Gözlerine inanamamıştı. Bazı bebeklerin doğumdan sonra ten rengi değişebiliyor. Ancak Jonah’ta böyle birşey olmadı. Doktorlar bana çekinik bir gen taşıdığımı, bebeğimin bu nedenle beyaz olduğunu söyledi. Ancak bütün ailem Nijerya’da ve bildiğim kadarıyla soyumda tek bir beyaz bile yok” şeklinde ifadelerde bulundu.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Padişah Hükümdar, sultan.