Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!
14 Ağustos 2017

Merkür geriliyor! İletişim sorunlarımızın artacağı ve planlarımızın bozulacağı bir sürece giriyoruz. Peki, gebeler bu gerileme hareketinden nasıl etkilenecek? Cevabı, astroloğumuz Berna Narin Aşkın'ın gebelere özel burç yorumlarında!

Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!


Merkür geriliyor ! Merkür, bir yıl içinde yaklaşık olarak üç kere geri gider. Daha doğrusu, aslında hiçbir gezegen kendi rotasından çıkıp geriye doğru gidemez ancak biz dünyadan o şekilde görürüz. Merkür, bu sene toprak elementinde geri harekete başlıyor ve hemen ardından ateş elementine dönüyor. 13 Ağustos’ ta Başak burcunda geri harekete başlayacak ve 31 Ağustos’ ta da tekrar Aslan burcuna girecek. 04 Eylül’ de de geri hareketi sona erecek. Bizi takip edenler hatırlayacaktır; bu dönemlerde yeni bir işe başlamamakta, imza atmamakta büyük harcamalar gerektiren alışverişler yapmamakta fayda var. İletişim sorunları yaşayabileceğimiz, teknolojik aletlerin bozulabileceği ya da planlarımızda aksilikler olacağı bir sürece giriyoruz. Başak burcundaki geri hareket; bize gözden kaçırdığımız detayları yakalama fırsatı verecek, işlerimizi daha kârlı ve verimli hâle getirme şansımız olacak. Fakat bu dönemde başlayan işler uzadıkça uzayabilir, bir türlü sonuca varamayabiliriz. Dikkatli olmakta fayda var. Merkür geri giderken doğanlar; genellikle kendisini ifade etmekte zorlanan, düşüncelerini kendine saklamayı tercih eden kişiler olur. Herkesle iletişim kurmak istemeyebilir. Ancak, kafaya taktıkları konuyu da çözüme ulaştırmadan rahat edemezler.
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

KOÇ BURCU

Koç burcu gebelerimiz, haftaya kendinizi biraz yorgun ve halsiz hissederek başlayabilirsiniz. Gebeliğinizde bunu yaşamanız çok normal, hele ki bu sıcaklarda! Ancak sağlığınıza şu sıralar biraz daha fazla dikkat etmeye çalışmalısınız çünkü bu hafta beklenmeyen ufak tefek sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Önümüzdeki hafta yaptığınız planlamalarda bazı aksaklıklar söz konusu olabilir ve işlerinizi sürekli ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Fakat bu ertelemelerin gündelik hayatınızı çok fazla etkilemeyeceğini söylemek mümkün. Uzun süredir görmediğiniz akrabalarınızla görüşeceğiniz bir organizasyonun içinde yer alacaksınız. Hatta bu akraba görüşmelerinde baba tarafından kan bağınız olan kişilere biraz fazla dikkat etmekte fayda var. Zira aranızda küçük tartışmalar yaşanabilir.
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

BOĞA BURCU

Boğa burcu gebelerimiz, sizin de Koç burcu gebelerimiz gibi bu hafta sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor çünkü ufak tefek bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sizinle birlikte, aile bireylerinin de sağlığı ile alakalı çok da ciddi olmayan sağlık sorunları meydana gelebilir. Özellikle ilk çocuğunuzun sağlık kontrollerini şu sıralar yaptırmanızı öneririm. Bu hafta hayatınızın monotonluğunu kırmak isteyecek ve yeni uğraş alanları yaratmak isteyeceksiniz. Bunun için el becerisi isteyen hobiler dikkatinizi çekebilir. Haftanın sonuna doğru ise çok eski bir dostunuzla karşılaşabilirsiniz. Karşılaşmadan sonra eski enerjinizi yakalayacak ve dostluğunuza kaldığınız yerden devam edeceksiniz!
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

İKİZLER BURCU

İkizler burcu gebelerimiz, haftaya gayet enerjik başlıyorsunuz! Bu haftaiçi bebek hazırlıklarına hız vermeden devam edeceksiniz. Doğacak olan bebeğinizin ihtiyaçlarına göre evinizi tadilat ettirmek isteyeceksiniz. Yalnız, tadilat sırasında sağlığınız açısında evde bulunmamanızı öneririm. Bebek için hazırlıklarınız sadece ev ile sınırlı kalmayacak. Eşiniz ile birlikte bebek alışverişine çıkacak ve oldukça yoğun bir hafta geçireceksiniz. Harcamalarınızın çoğu bebeğinizin oda dekorasyonu için olacak diyebilirim. Tüm bu tempoya bir de akraba ziyaretleri eklenecek. Yani anlayacağınız, fazlasıyla yoğun bir hafta sizi bekliyor! Kendinizi yormamaya çalışın ve dinlenmeye de zaman ayırın.
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu gebelerimiz, haftanız biraz kafa karışıklığı ile geçecek diyebilirim. Karar vermekte biraz zorlanabilir ve verdiğiniz kararları tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bayram için seyahat planları yapıyorsanız, acele etmeyin derim. Çünkü yolculuk planlarınızda değişiklikler olacak ve tüm planınızı iptal etmek zorunda kalacaksınız. Önümüzdeki hafta okul arkadaşlarınızla bir görüşme planlayabilir ve çok kalabalık bir ortamda bulunabilirsiniz. Eski günleri yad etmek size çok iyi gelecek ve tüm keyfinizi yerine getirecek!
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

ASLAN BURCU

Aslan burcu gebelerimiz, haftayı maddi açıdan biraz sıkışık geçireceksiniz. Unuttuğunuz ödemeler karşınıza çıkabilir, ekstra harcama yapmanızı gerektirecek durumlar olabilir. Bu da finansal anlamda biraz zorlanmanıza neden olacak. Ancak tüm bunlara rağmen bir de elinize ufak bir miktar para geçecek. Yakın bir dostunuz, ona verdiğiniz borcu bu hafta size ödeyebilir. Fakat bu ödemeye rağmen yine de hafta içi bütçenizi dengelemekte zorlanacaksınız gibi duruyor. Bu arada, kendinizi sürekli eleştireceğiniz bir sürece girebilir ve yeteneklerinizi sorgulayabilirsiniz. Ancak, böyle bir dönemi, çoğu insan hayatında en az bir kere yaşıyor. Dolayısıyla çok da kafaya takmamak gerek!
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

BAŞAK BURCU

Başak burcu gebelerimiz, önümüzdeki hafta bakımınıza ayrı bir önem vereceksiniz! Kendinizle ilgilenmek, kendinize zaman ayırmak sizin için daha önemli bir yer tutacak. Hatta fiziğinizle ilgili bir değişiklik yapmayı aklınızdan geçirebilirsiniz. Yine aynı şekilde sağlık konusuna da bu hafta daha fazla önem vereceksiniz. Beslenmeniz, sporunuz, kısacası bakımınız ve sağlığınız için bu hafta iyi bir yatırım yapacağınızı söylemek mümkün! Fakat, geçmişte aldığınız bazı kararlar şu sıralar canınızı sıkabilir ve kararınızı sorgulayabilirsiniz. Size tavsiyem; kendinizi üzmeyin ve sağlıklı bir gebelik süreci yaşamaya gayret edin!
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

TERAZİ BURCU

Terazi burcu gebelerimiz, haftayı pek de olumlu geçireceğiniz söylenemez! Bazı konularda gözünüzden kaçırdığınız çok ufak detaylar, büyük kayıplar yaşamanıza neden olacak. Bu nedenle haftaiçinde yaşanacak olan tüm gelişmelere daha dikkatli ve hassas yaklaşın, enine boyuna araştırın derim. Ruhsal anlamda kendinizi biraz yorgun hissedebilirsiniz. Bir müddet kabuğunuza çekilmek, yaşananlara kayıtsız kalmak ve uzak durmak isyeteceksiniz. Ama kısa sürede toparlayacağınızdan eminim! Sağlığınızla alakalı ufak pürüzler çıkabilir ya da yakın çevrenizde sağlık sorunu olacak kişiler olabilir. Hastane ziyaretleri görünüyor...
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

AKREP BURCU

Akrep burcu gebelerimiz, hareketli bir haftaya başlıyorsunuz! Eski arkadaşlarınızla görüşmek için planlar yapacaksınız ve dostlarınız birlikte keyifli vakitler geçireceksiniz. Ancak bu hafta finansal anlamda kayıplar yaşamanız mümkün. Kazancınızda bir azalma olacak. Ek gelir elde etmek için yaptığınız ekstra bir iş varsa şayet, onunla ilgili pürüzler meydana gelebilir. Haftanın ilerleyen günlerinde ise biraz gergin anlar yaşacaksınız diyebilirim. Girdiğiniz gruplar içinde dışlanmanız söz konusu olabilir ve eleştiri oklarının hedefi haline gelebilirsiniz. Özellikle komşular ile yapacağınız buluşmalara dikkat etmek sizin için yararlı olacaktır!
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

YAY BURCU

Yay burcu gebelerimiz, haftayı biraz aksilikler yaşayarak geçireceğinizi söyleyebilirim. İş yerinde vereceğiniz yanlış kararlar sonucunda başarısızlıkla karşılaşabilirsiniz ve iş arkadaşlarınızın tepkisine neden olabilirsiniz. Bu nedenle sosyal hayatınızda da biraz yalnız hissedeceksiniz. Fakat, çok üzmeyin kendinizi çünkü kısa süre içinde her şey yoluna girecek. Haftaiçi imza atmanız gereken evrakları daha iyi incelemenizi öneririm, sonrasında pişman olma ihtimali yüksek görünüyor. Son olarak; şu sıralar annenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Çünkü sağlığı ile alakalı ne yazık ki korkutacak gelişmeler yaşanabilir.
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu gebelerimiz, haftayı geçmişte aldığınız yanlış kararları düzeltmeye çalışarak geçirebilirsiniz. Daha önce onay verdiğiniz ancak şu anda doğru bulmadığınız pek çok konunun tekrar üzerinden geçmek isteyeceksiniz. Eşinizin akrabalarıyla bir araya geleceğiniz görüşmelerde biraz daha dikkatli olmaya çalışmalısınız. Sizi üzecek konuşmalar yapılabilir ve bazı sürtüşmeler yaşanabilir. Bu durum karşısında kendinizi savunamayabilir ve birkaç gün sonra bunun pişmanlığını yaşayabilirsiniz. Tamamen sizi yıpratmaya yönelik olacak bu konuşmalar sonrasında kendinizi üzmemeye çalışmalı ve gebe olduğunu unutmamalısınız. Aksi takdirde sadece o kötü niyetli insanları sevindirmiş olursunuz. İş veya gezi için yurtdışı seyahati planladıysanız şayet, aksiliklerle karşılaşabilir ve seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz.
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

KOVA BURCU

Kova burcu gebelerimiz, bu hafta maddi anlamda biraz hareketli günler sizi bekliyor olacak. Arkadaşınızdan aldığınız borç parayı ödeyecek maddi gücünüz olmayabilir ve bu durum biraz canınızın sıkılmasına neden olabilir. Ancak arkadaşınızın bunu çok önemseyeceğini sanmıyorum, o kadar da sorun etmeyin yoksa sadece kendinize zarar verirsiniz. Tüm bunlara rağmen siz de uzun zamandır beklediğiniz ödemeyi alabilir ve biraz daha rahat bir nefes alabilirsiniz. Ancak borcunuzu ödeyebileceğiniz bir rakam olmayacağını söyleyebilirim. Banka veya sigorta ile alakalı evrak işlerinizde bazı sorunlar çıkabilir, istediğiniz kredi miktarını çekmek için bankanız onay vermeyebilir, kendinizi hazırlayın. Son olarak; eskiden yaşadığınız ve zor aştığınız bir kriz tekrar gündeme gelerek canınızı sıkabilir, hazırlıklı olun.
Bu Hafta Ağzınızdan Çıkan Kelimelere Dikkat Edin!

BALIK BURCU

Balık burcu gebelerimiz, pozitif bir hafta geçireceğinizi ne yazık ki söyleyemiyorum. Önceden karşılaştığınız düşmanlıklar yeniden canlanabilir ve gergin anlar yaşayabilirsiniz. Yine aynı şekilde eşinizle aranızda bazı tartışmalar yaşanabilir ve duygusal açıdan kendinizi biraz yıpranmış hissedebilirsiniz. Ancak eşinizle olan tartışmayı çok da önemsemeyin çünkü eşiniz hatalı olduğunu anlayacak ve sizin gönlünüzü almak için özel sürprizler hazırlayacak! Bu arada, iş ortağınızla aranızda bazı konularda anlaşmazlıklar yaşanacak. Ani kararlar vererek ortaklığınızı hemen sonlandırmayın derim, sonrasında pişman olabilirsiniz. Haftaiçinde duygusal yönünüz daha ağır basacağından, karşınızdaki insanların söylediklerini yanlış anlama potansiyeliniz yüksek olacak. Bunu göz önüne alarak daha sakin bir hafta geçirmeye çalışın!

Geçen haftanın burç yorumları için buraya tıklamanızyeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.