Larissa Waters Mecliste Konuşma Yaparken Bebeğini Emzirdi

Larissa Waters Mecliste Konuşma Yaparken Bebeğini Emzirdi
24 Haziran 2017

Avustralyalı parlamenter Larissa Waters, geçtiğimiz günlerde parlamentoda önerge sunarken, bir yandan konuşmasını yaptı diğer yandan ise bebeğini emzirdi. Tüm dünya basının dikkatini çeken Larissa Waters, pek çok kişiden destek gördü.

Larissa Waters, mecliste konuşma yaparken bebeğini emzirdi. Avusturalya'da Sol Yeşiller Partisi temsilcilerinden Larissa Waters, Parlamento toplantısına 3 aylık kızı Alia Joy ile katıldı ve konuşma yaptığı esnada kızı Alia Joy'u emzirdi. Larissa Waters, bu davranışı ile Avusturalya Parlamentosu'nda bebeğini emzirerek konuşma yapan ilk kadın milletvekili oldu. Waters, daha sonra yaptığı açıklamada 'Bu konuşmayı yapmam gerekiyordu fakat aynı zamanda bebeğimin de beslenme zamanı gelmişti' dedi.  

Larissa Waters Mecliste Konuşma Yaparken Bebeğini Emzirdi

Mecliste Konuşma Yaparken Bebeğini Emzirdi

Larissa Waters, geçen ay da ülke parlamentosunda yapılan bir oylamaya bebeği ile katılmış ve oylama sırasında bebeğini emzirmişti. Bu sefer önerge sunduğu sırada bebeğini emziren Larissa Waters, anne olan diğer parlamento temsilcilerine de örnek oldu. Parlamentonun bir alt kanadı ise 2016 yılında yaptığı bir değişiklikle parlamentodaki annelerin, mecliste bebeklerini emzirebilmesine yönelik bir değişiklik yapmıştı. Fakat, bu izni şu ana kadar kullanan bir kadın milletvekili olmamıştı. Larissa Waters, geçtiğimiz günlerde yaptığı bu davranışı ile bir ilki gerçekleştirmiş oldu.   

Larissa Waters Mecliste Konuşma Yaparken Bebeğini Emzirdi

Emzirme Tartışmaları 2015 Yılında Başlamıştı

Avustralya meclisindeki emzirme tartışmaları 2015 yılında başlamıştı. Bebeği olan Kelly O'Dawyer isimli bakana, yasama görevlerinden geri kalmaması için milletvekilleri tarafından süt biriktirmesi tavsiye edilmişti. Bu olay sonrasında mecliste bebeği olan kadınlar için emzirme tartışmaları başlamıştı.  

'Parlamento'da Daha Fazla Kadına İhtiyacımız Var'

Larissa Waters, kişisel Facebook hesabından 'Parlamento'da daha fazla kadına ve ebeveyn olması gerekiyor. İş yerleri ebeveynler için daha esnek ve aile dostu olmalı. Herkes için karşılanabilir çocuk bakımına ihtiyacımız var.' şeklinde açıklama yaptı.   Diğer haberlerimiz için buraya tıklamanız yeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Dadak 1. Büyük kardeş, ağabey. 2. Bebek. 3. Bir yiyeceğin tadına bakmak için yenilen parçası, tadımlık. 4. Şeker, akide şekeri.