Kundağa Sarmaya Karşı Verilen Savaş

Kundağa Sarmaya Karşı Verilen Savaş
06 Kasım 2016

Bebeğinizi kundaklamak masum bir hareket olmayabilir; hem düzgün bir şekilde uyumasının önüne geçiyor hem de ani ölüm sendromuna yol açabileceğini söylüyor.

Kundağa Sarmaya Karşı Verilen Savaş

Çocuk bakımı üzerine yapılan birçok tartışmada, bebeği kundağa sarmanın yanlış olduğunu ve bunun onlara zarar verdiğini düşünen kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Çocukları kundağa sararak hem onların düzgün bir şekilde uyumasının önüne geçiliyor hem de ani ölüm sendromuna yol açabiliyor.    

Yeni doğmuş bebeğinizi daha hafif bir battaniye ile sarmak onun geceleri daha az uyanmasını sağlayabilir. Birçok uzman, bu yasağın oldukça saçma olduğunu ve insanların bilimi yanlış yorumlamasının bir örneği olduğunu söylüyor.


Bebeği kundağa sarmak ilk ay içerisinde ağlama oranını düşürerek uyku oranını arttırıyor. Aynı zamanda bu uygulama bebeğin süt içme durumunu, fiziksel durumunu ve sarsılma sendromunu engelliyor ve ebeveynlerin daha çok uyumasını sağlayarak daha sağlıklı davranışları sahip olmalarının yolunu açıyor.    

Uzmanlar kundağa sarma işleminin güvenli bir şekilde yapılmasının bu konuda olukça önemli bir faktör olduğunu söylüyor.

  Bakıcıların ilk yardım ve CPR gibi konuları öğrendikleri gibi bebekleri nasıl kundağa saracaklarını da öğrenmeleri gerekiyor. Doktorunuzdan doğru bir kundağa sarma metodu öğrenirseniz bebeğiniz ve sizin için oldukça faydalı olabilir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.