Köpeğinizi Bebekle Nasıl Tanıştırabilirsiniz?

Köpeğinizi Bebekle Nasıl Tanıştırabilirsiniz?
08 Kasım 2016

Bebeğinizle köpeğinizi nasıl tanıştırmanız gerektiğini bu yazımızda derledik.

Köpeğinizi Bebekle Nasıl Tanıştırabilirsiniz?

Uzmanların bebeğiniz eve gelmeden önce evcil hayvanınızı bebek için hazırlama önerilerini sizler için derledik.

Bebeğiniz Gelmeden Önce

Kendinizi ve köpeğinizi dürüst bir şekilde değerlendirin. Çünkü köpeğiniz saldırgan ve diğer istenmeyen davranışlar sergiliyorsa yeni bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Köpeklerin insanlardan daha hızlı hareket ettiği de unutulmamalıdır. Bu sebeple köpeğinizi bebeğinizin henüz doğmadan eğitimden geçirmelisiniz. Köpeğin ne zaman sakin ya da enerjili olduğunu pratik edin, böylece gelecekte güç mücadeleleri yaşadığınızda sınırları belirlemiş olursunuz. Eğer köpeğiniz evde kalacaksa eğitime erkenden başlamanız yararınıza olacaktır. Bebek doğduktan sonra hayat rutininiz nasıl olacaksa bunu köpeğinize göstermelisiniz. Böylece köpek, bebek geldiğinde oluşacak ortama uyum gösterebilecektir. Köpeğinizle yürüyüşler yapın. Bu yürüyüşe bazen bebek arabasını da çıkarın. Ona bebeğin bebek bezi, pudrası gibi kişisel eşyalarını koklatın. Ayrıca bebek ağlama sesini dinletin ve ne tepki verdiğine bakın. Yeni bir bebek oyuncak satın alın, bebeğiniz için aldığınız giysileri giydirin ve gerçekmiş gibi bir izlenim vermesini sağlayın. Köpek ona iyi davranıyorsa ödüllendirin. Bebeğin kokusunu bir battaniye ile tanıtın. Köpeğin bu durumları önceden deneyimlemesi ileride karşılaşacaklarınız üzerinde önemli rol oynar, dolayısıyla tüm bunları bebek hastaneden gelmeden önce yapmış olmanız gerekmektedir.  

İlk Tanışma

Birkaç gün bebeğinizi köpeğinizle yakın mesafede ancak güvenliğini de sağlayabilecek mesafede tutun ve köpeğinizin sağlıklı vücut dili sergileyip sergilemediğini kontrol edin. Bu davranışlara örnek olarak kafayı indirip kaldırmak, meraklı bir burun ve kuyruk sallamak gösterilebilir. Eğer köpek arkasını dönerse uzmanlar bebeğinizi uzaklaştırmanız konusunda uyarıyorlar.  

Bebekle Köpek Evde Baş Başa

Köpekle bebeği evde asla yalnız olarak bırakmayın. Bu oldukça önemli bir detaydır. Eşinizle siz olmasanız bile evde bebeğinizden sorumlu olacak güvendiğiniz bir kişinin bırakılması gerektiğini sakın unutmayın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.