Bursa'da Doğan Kız çocuğu Tam 4 Kilo 750 Gram Ağırlıkla Dünyaya Geldi!

Bursa'da Doğan Kız çocuğu Tam 4 Kilo 750 Gram Ağırlıkla Dünyaya Geldi!
21 Haziran 2017

Bursa'da doğan bebek kilosu ile gören herkesi hayrete düşürdü! Tam 4 kilo 750 gram ağırlığında ve 55 cm boyunda dünyaya gelen bebeğin sağlık durumunun gayet iyi olduğu bildirildi.

Kilolu doğan bebek gören herkesi şaşırttı! Bursa'nın Yıldırım ilçesinde yaşayan Semra Ay, 4 kilo 750 gr ağırlığında ve 55 cm boyunca bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Bursa Yüsek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya gelen bebek, gören herkesi şaşırttı. İkinci doğumu olduğunu söyleyen anne Semra Ay, ilk bebeğini de 3.5 kilogram üzerinde doğurduğunu söyledi. Gayet başarılı geçen doğum sonrasında anne ve bebek, kontrollerinin ardından taburcu edildi.   

Kilolu Doğan Kız çocuğu Gören Herkesi Şaşırttı!

Bursa'da gerçekleşen doğumda şaşırtıcı bir sürpriz ile karşılaşıldı. 27 yaşındaki Semra Ay, doğumdan sonra bebeğin kilosu ile şoke oldu. 4 kilo 750 gram ağırlığında olan ve 55 cm boyu olan bir bebek dünyaya getiren anne, hamilelik dönemi boyunca doktorunun tavsiyelerine harfiyen uyduğunu ve doktorunun kendisi için hazırladığı özel beslenme listesine sadık kaldığını söyledi. Anne Semra Ay açıklamalarına şöyle devam etti:' Allah'a şükürler olsun ki bebeğimin şu an hiçbir sağlık problemi yok. Hamileliğim boyunca sağdan soldan söylenenleri dinlemedim ve sadece doktorumun tavsiyelerine uydum. Doktoruma çok güvendim, benim için hazırladığı sağlıklı beslenme listesine harfiyen uydum ve ilaçlarımı zamanında kullandım. Böylelikle bebeğim kilolu ama sağlıklı olarak dünyaya geldi. Doktoruma ve doğumda olan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim.'   

Bursa'da Doğan Kız çocuğu Tam 4 Kilo 750 Gram Ağırlıkla Dünyaya Geldi!  

'Doğumdan Önce Aldığım Eğitimlerin Yararını Gördüm'

Tüm gebelik takibini de Bursa Yüksek İhtisas Devlet Hastanesi'nde yaptıran Semra Ay, doğumdan önce hastane çalışanları tarafından doğuma yönelik eğitimler aldığını belirtti. Doğum esnasında doğum ekibine ve kendine güvenme, doğumu yönetebilme gibi içeriklerin olduğu eğitimleri alan Semra Ay, bu eğitimlerin tüm faydasını doğumda gördüğünü söyledi. Doğuma eğitimler sayesinde avantajlı bir şekilde girdiğini ve doğum sırasında fazla zorlanmadığını açıklamalarına ekledi. Hastanenin genel sekreterliğince yapılan açıklamada, doğumu gerçekleştiren ekibe teşekkür edildi.  

Bebek ile Annenin Sağlık Durumu İyi

Hastaneden yapılan açıklamada, kilolu doğan bebek ile annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kontrollerin yapılmasının ardından anne ve doğan bebeği hastaneden taburcu oldu.   Hindistan'da yaşayan fazla kilolu bebek Chahat Kumar ile tanışmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.