Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!
19 Şubat 2020

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesinde yaşayan Ayşe Köklü isimli 52 yaşındaki kadın, karnındaki şişliğin giderek büyümesi üzerine bir kadın doğum uzmanına muayene oldu. Yapılan tetkikler sonucunda, 4 çocuk annesi Ayşe Köklü’nün karnındaki şişliklerin hamilelikten değil, miyomlardan kaynaklandığı belirlendi. Başarılı bir operasyon geçiren kadının karnından 7,5 kg miyom çıkartıldığı açıklandı.

7,5 Kilo Miyom Çıkartıldı

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinin Özkürtün beldesinde yaşayan 4 çocuk annesi Ayşe Köklü, karnındaki şişlikler nedeniyle hamile olduğunu düşünüyordu. Şişliğin kısa bir sürede büyümesi üzerine doktora başvuran Köklü, yapılan muayene sonucunda hamile olmadığını ve şişliklerin miyomdan kaynaklandığını öğrendi. Trabzon’daki özel bir hastanede ameliyat edilen kadının karnından tam 7,5 kg miyom çıkartıldığı açıklandı.

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

Miyomlar Başarılı Bir Operasyonla Alındı

Ameliyatı gerçekleştiren doktor, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada; ‘İlk başta hamilelik gibi görünüyordu. Miyomlar 40 yaşından büyük kadınlarda %30 civarı görülür. Asıl garip olan miyomun çok büyük olması. Yaklaşık 7,5 kg miyom çıkarttık. Bütün organları içeriden sıkıştırdığı için hastamızda solunum sıkıntısı, tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu ve bağırsak hareketlerinde düzensizlik gibi şikâyetlere de neden oluyordu. Miyomların en korkulan tarafı kansere dönüşme riski ancak hastamızın şu an için korkulacak bir şeyi kalmadı.’ cümlelerine yer verdi.

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

‘Herkes Hamile Sanıyordu’

Karnındaki şişliğin 5 yıldır olduğunu ancak son aylarda hızla büyüdüğünü belirten Ayşe Köklü, muayene için gittiği doktorun bile kendisini ilk gördüğünde hamile sandığını söyledi. Çevresindeki insanların da hamile olduğunu düşündüğü Ayşe Köklü, gebelik takibi için sağlık ocağından bile arandığını ifade etti. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan kadın, operasyonu gerçekleştiren sağlık ekibine teşekkür etti.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.