Kanseri Yendi ve İkinci Çocuğunu Dünyaya Getirdi

Kanseri Yendi ve İkinci Çocuğunu Dünyaya Getirdi
05 Ocak 2017

Kolon kanserine yakalanan ve iki yıllık zorlu tedavi sürecinden geçen Esma Özdamar, iyileşmesinin ardından ikinci çocuğunu dünyaya getirdi.

Kanseri Yendi ve İkinci Çocuğunu Dünyaya Getirdi

Samsun’da yaşayan ve kolon kanserine yakalanan Özdamar, iki yıllık tedavinin ardından iyileşmenin ve ikinci çocuğunu dünyaya getirmenin çifte mutluluğunu yaşıyor. İki yıl önce kolon kanserine yakalandığını öğrenen bir çocuk annesi Esma Özdamar (29) için zorlu bir süreç başladı. Tedaviye başlayan Özdamar, geçirdiği ameliyat sonrasında 6 ay kemoterapi gördü. Zorlu bir tedavinin ardından kanseri yenen genç kadın, hamile olduğunu da öğrendi. İki mutluluğu bir arada yaşayan Özdamar ailesinin birkaç gün önce sezaryen ile ikinci çocukları Eymen Kayra dünyaya geldi.  

"Kansere yakalanan insanlar asla umudunu kaybetmesin"

  Anne Özdamar, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Benim gibi kansere yakalanan insanlar asla umudunu kesmesin. Artık çocuğum olacağını tahmin etmiyordum ama Allah nasip etti, hamile kaldım. Benim durumumda olanların da asla umudunu kaybetmemesini istiyorum.” ifadesini kullandı.   Kanser tedavisinin ardından gebelik sürecinin sıkıntılı geçtiğini ifade eden Özdamar, doktorların gözetiminde mutlu sona ulaştığını ve ikinci bebeğini kucağına aldığını belirtti.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.