Kadın Doğum Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kadın Doğum Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
25 Aralık 2016

Gebeliğinizi öğrenir öğrenmez vereceğiniz en önemli kararlardan biri, 9 ay boyunca size destek olacak kadın doğum uzmanının seçimidir.

Kadın Doğum Uzmanı Seçiminde Öneriler

Bir bebek beklediğini öğrenen kadın seçimler ile dolu, uzun bir yolun ilk adımındadır. Verebileceği en önemli kararlardan birisi de gebelik ve doğum sırasında kendisine destek olacak profesyonellerin seçimidir. Gebeliğinizi öğrendiğiniz zaman doktor seçimi sırasında ilk başta detaycı olursanız ardından canınızı sıkabilecek sürprizler ile karşılaşma olasılığını azaltabilirsiniz.

1) Doktorunuzu seçerken ilk görüşme sırasında onun gebelik ve doğumla ilgili felsefesini öğrenmelisiniz.

2) Doğumla ilgili istatistikleri sorun.

3) Doktorun titrinin ne olduğuyla sizin kişisel beklentilerinizin karşılanması arasında bağ olmayabilir, bunu unutmamalısınız.

4) Annenizin, ablanızın veya başka bir tanıdığınızın doğumunu yaptırmış olması doktorla ilgili yeterli bir referans değildir. Onların ve sizin süreç ile ilgili beklentileriniz birbirinin aynısı olmayabilmektedir. Tatmin ve beklentiler olup olmadıkları hakkında bilgi edinmelisiniz.


Kadın Doğum Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler


5) Doktorunuzun iyi bir dinleyici olup olmadığına, korkularınızı ve tercihlerinizi dikkate alıp almadığına dikkat edin.

6) Size adınızla hitap edip etmediğine dikkat edin.

7) Doktorunuzla konuşur iken sorulara ne cevap verdiği kadar bu cevapları nasıl verdiğine dikkat etmelisiniz. Bu duruma önem vermesi önemli bir tutumdur. Size karşı açık ve rahat mı, savunmacı ve sabırsız mı, güven uyandırıyor mu, yüzünüze mi yoksa bilgisayar ekranına mı bakıyor?

8) Son olarak tahmini doğum tarihinizin 2 hafta önce ve 2 hafta sonrası için başka planlarının olup olmadığını sorun.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Pakize 1. Temiz, lekesiz. 2. Halis, saf.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl