İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Egzersiz

İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Egzersiz
15 Kasım 2016

Size önereceğimiz bu hareketler sayesinde gününüz daha rahat geçecek.

İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Egzersiz

Doktorunuzun onay vermesinin akabinde sabah enerjik olmanızı sağlayacak bu hareketlerle gün boyunca rahat hissedin.

Sabah uyandığınızda yapacağınız ilk hareketler aşağıdakiler olmalıdır.

1) Sırt Düzeltme

Sırtınızı duvara yaslayarak durun. Topuklarınızla, kalçalarınızla, omuzlarınızla ve kafanızla duvara dokunun. Devamında karnınızı içinize çekin ve 3 kere yavaş yavaş nefes alıp verin. Rahatlayın ve iki nefes daha alıp verin. Sonrasında bu egzersizi 3 kere tekrar edin.

2) Kedi

Yüzünüz duvara bakacak şekilde ellerinizi duvara yerleştirin. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Birkaç adım geriye atın. Kalçalarınızdan başlayarak öne doğru eğilin. Dizlerinizi hafifçe kırın. Sırtınızı bir kedi misali kıvırın. Birkaç saniye bu pozisyonda kalın. Sonra da düzelip derin bir nefes alın. Bu hareket serisini 3 kere tekrar edin.

Öğlen yapacağınız iki hareket aşağıdakiler olmalıdır.

3) Koşucu Esnemesi

Bir sandalyenin arkasında durarak parmak uçlarınızla sandalyenin sırtına hafifçe dokunun. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve sağ ayağınızla öne basın. Sağ dizinizi kırın ve yere koyun. Kalçalarınızı öne doğru çekin ve baldırlarınızdaki esnemeyi hissedin. Sol topuğunuzu yerde tutmaya çalışın. 3-5 nefes kadar bu pozisyonda kalın sonra da diğer ayağınıza geçin.

4) Göğsünüzü Açın

Sandalyeye oturun ve ayaklarınızı yere düz bir şekilde bastırın. Ellerinizi göbeğinize yerleştirin. Boynunuzu iyice yukarı kaldırın. Omuzlarınızı arkaya ve aşağıya çekin. 5 kere omuzlarınızla yavaşça dairesel hareketler yapın. Sonra ellerinizi sandalyenin arkasına götürün ve kürek kemiklerinizi birbirine doğru çekin. 3 nefes boyunca bu pozisyonda kalın. Göğsünüzün iyice gerilip açıldığını hissedin.

Bu kolay hareketlerle gününüzü güzel bitirin.

5) Yana Doğru Esneme

Sol dizinizi yere koyun. Sol ayağınızı sol dizinizle orantılı olacak şekilde yerleştirin. Sağ bacağınızı yana doğru uzatın. Sağ avuç içinizi sağ kalçanıza yerleştirin. Sol kolunuzu yukarı kaldırıp sol dirseğinizin sol kulağınıza yakın olmasına dikkat edin. Derin bir nefes alın ve sol kolunuzla sağa doğru esneyin. 2-3 nefes kadar bu pozisyonda kalın sonra da başlangıçtaki pozisyonunuza geri dönün. Diğer bacağınıza geçerek hareketi bir de diğer tarafınızdan tekrar edin.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.