Serum Sayesinde Hamile Kaldı!

Serum Sayesinde Hamile Kaldı!
10 Kasım 2017

İstanbul'da yaşayan ve 2004 yılından beri 10 kez tüp bebek tedavisi gören Ebru Güler, serum yöntemi ile ilk denemede gebe kaldı!

İstanbul'da yaşayan Ebru Güler (33) ve Kaan Güler çifti, uzun süren tüp bebek denemelerinin ardından tam 11. denemede başarılı oldular! Hem de ABD'de çoktandır uygulanan, Türkiye'de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan ve kadının bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan serum yöntemi sayesinde! İntralipid serum ile tüp bebek tedavisi sayesinde ilk gebeliğini yaşayan Ebru Güler, duygularını 'Tam da umudumun tükendiği anda geldi minik mucizem' şeklinde ifade etti.   Serum Sayesinde Hamile Kaldı!  

İntralipid Serum ile Tüp Bebek Tedavisi Gören Ebru Güler İlk Denemede Başarılı Oldu!

    İstanbul'da yaşayan Ebru Güler ve Kaan Güler çifti, 2004 senesinden beri tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmayı deniyordu. Ebru Güler'in tedavi döneminde önce kayınpederini, daha sonra kardeşini kaybetmesi de tüp bebek tedavi sürecini olumsuz etkiledi. Yapılan embriyo transferlerinin hepsi düşükle sonuçlandı. O zamandan günümüze kadar tam 10 kez tüp bebek tedavisi gören çift, 11. denemelerinde mutlu sona ulaştılar. Türkiye'de fazla yaygın olmayan ancak ABD'de etkinliği kanıtlanmış olan serum tedavisi ile gebe kalan Ebru Güler, yaşadığı mutluluğu 'tam da umudumun tükendiği anda geldi mucizem' cümleleri ile ifade etti.   Serum Sayesinde Hamile Kaldı!  

İntralipid Serum Nedir?

Tekrarlayan düşüklerde uygulanan ve tıp literatüründe İntralipid Serum olarak adlandırılan serum tedavisi, anne adayının bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile gebelik oluşumuna yardımcı olmayı amaçlayan bir yöntem. Yöntemde; soya fasülyesi yağı, yumurta fosfolipidleri ve gliserinden oluşan bir yağ emülsiyonundan elde edilen serum, anne adayına belirli süre aralıklarla veriliyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde de yapılan araştırmalar, İntralipid Serum yönteminin, tüp bebek tedavisi gören ve tekrarlayan düşük yaşayan hastalarda oldukça işe yaradığı ortaya çıkartmıştır  

'Tam da Umudumun Tükendiği Anda Geldi Minik Mucizem'

İntralipid Serum tedavisi ile 11. denemede başarılı bir sonuç elde eden ve bebeğine kavuşan Ebru Güler, yaşadığı sevinci 'Tam da umudumun tükendiği anda geldi minik mucizem' cümlesi ile ifade etti. Ebru Güler'in doktoru ise, hastanın tipik bir başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek hastası olduğunu söyledi. Embriyo transferinin olduğu gün ve daha sonra belirli aralıklarla serum takviyesi yapılan Ebru Güler, sağlıklı bir gebelik süreci yaşayarak ilk denemesinde bebeğine kavuştu.   İntralipid Serum tedavisi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.    

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.