İngiltere'deki Bebeklere Verilen En Popüler Bebek İsimleri Açıklandı

İngiltere'deki Bebeklere Verilen En Popüler Bebek İsimleri Açıklandı
24 Eylül 2017

İngiltere Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi 2016 yılında bebeklere verilen en popüler bebek isimlerinin istatistik verilerini açıkladı.

İngiltere'de Bebeklere Verilen En Popüler Bebek İsimleri Açıklandı

İngiltere'de bebeklere verilen en popüler bebek isimleri Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından açıklandı. ONS'nin yıllık olarak yayımladığı "İngiltere ve Galler‘de bebek isimleri" verilere göre, 2016 yılında da erkek bebeklere "Oliver" ismi verilirken, kız bebeklere ise, "Olivia" verildiği belirtildi. 2016'da bebeklere verilen isimlerin en popüler bebek isimleri olduğu kaydedildi

En Popüler Bebek İsimlerinden Birisi "Muhammed"

 ONS'nin en popüler bebek isimleri listesinde, İngiltere ve Galler'de geçen yıl doğan 5 bin 17 kız bebeğe Olivia ismi verilirken, verilerinin yer aldığı listede Olivia ismini sırasıyla Amelia, Emily, Isla ve Ava takip etti. 2016 da dünyaya gelen 6 bin 623 erkek bebeğe ise, en çok Oliver isminin verildiği, Oliver'dan sonra gelen diğer popüler erkek bebek isimleri ise, sırasıyla; Harry, George, Jack ve Jacob olduğu belirtilirken, En popüler 10 erkek bebek ismi arasında 8. Sıraya 3 bin 908 ile "Muhammed" isminin yerleştiği belirtildi.   İngiltere'deki Bebeklere Verilen En Popüler Bebek İsimleri Açıklandı   ONS'un aktardığı bilgiye göre, birkaç farklı yazılışı ile kullanılan Muhammed isminin İngiltere'nin başkenti Londra ile Batı Midlands bölgesinde yaşayan ailelerin geçen yıl dünyaya gelen erkek bebekleri için en fazla tercih ettikleri isimler arasında olduğu öğrenildi. Başkent Londra‘nın 8,6 milyonluk nüfusunun yüzde 12’sini Müslüman toplumu oluşturduğu Birleşik Krallık‘ta yaklaşık 3 milyon Müslümanın yaşadığı belirtiliyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.