Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi

Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi
24 Şubat 2017

1997 yılında, Bobbie Mccaughey dördü erkek, üçü kız olan yedi çocuk dünyaya getirdi. Bu mucize haber tüm dünyaya yayıldı.

Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi

1997 yılında, Bobbie Mccaughey dördü erkek, üçü kız olan yedi çocuk dünyaya getirdi. Bu mucize haber tüm dünyaya yayıldı. Çünkü Mccaughey’lerin bebekleri hayatta kalmayı başaran ilk yediz bebeklerdi. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi


Yediz çocuklar 20 yaşında

Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan ve Joel’e “Cennetten gelen yedili” deniliyordu. Yedizlerin büyütülme süreci, Bobbie ve eşi Kenny bakımından büyük bir başarıydı. Ancak tüm zorluklara rağmen bu çocuklar sevgi ve ilgi içerisinde büyüdüler. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi Meşhur Mccaughey’in çocukları bu yıl 20. Doğum günlerini kutladılar. Büyüdüklerinde ne olmak istediklerine karar veren, harika bir genç yetişkinlere dönüştüler. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi 1997 yılında, Bobbie ve Kenny, ikinci kez çocuk sahibi olmaya karar vererek bir tüp bebek merkezinin yardımına başvurdular. Bobbie’nin tedavi sonucunda yedi çocuğa birden gebe olduğunu öğrenen çift, selektif azaltmayla bebek sayısını düşürmeyi reddetti. Doktorlar çifti kararlarından vazgeçirmeye çalıştılar; fakat son derece dindar olan ebeveynler, kararlarına sadık kaldı. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi Yediz kardeş çok küçük dünyaya geldiler. En küçüğü 1,13 kg, en büyüğü ise 1,5 kg olarak doğdu. Doktorlar “Cennetten gelen yedili” için ellerinden geleni yaptı ve çocuklar hayatta kaldı. Ardından sağlıklı bir şekilde büyüdüler. Alexis ve Nathan bir tür beyin felci formuyla doğdular ama her ikisi de ameliyat oldu ve sağlıkları şu an gayet iyi. Sağlıklılar ve hepsi eğitim görüyor. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi Kardeşlerinden bir yıl önce dünyaya gelen Mikayla, annesine çocukların bakımında yardımcı oldu. Mccaughey ailesinin zor ve alışılmamış olan durumuna herkes anlayışla yaklaştı. Birçok insan ve vakıf kuruluşu ise aileye yardım etti. Yeni bir evleri oldu ve çocuklar ücretsiz yemek yediler. Her şeye rağmen, Kenny çok çalıştı ve çocuklar kendi kendine bir şeyler başarmanın önemini öğrenerek büyüdüler. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi İkinci sırada oturanlar soldan sağa Brandon, Alexis, Joel ve Nathan. İlk sırada oturanlar ise sağdan sola Kenny Sr., Kenny Jr., Kelsey, Natalie ve anneleri Bobbie. Çocuklar şu an gayet iyi ve yapmak istedikleri şeye ise çoktan karar verdiler. Brandon liseden sonra orduya katılacak. Alexis eğitimci olmak istiyor. Natalie ilkokul öğretmenliği düşünüyor. Kenny Jr. İnşaat alanında bir kariyer yapmayı hedefliyor. Nathan ve Joel programcı olacak ve Lowa korosunda şarkı söyleyen Kelsey ise profesyonel şarkıcı olmak istiyor. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi Bu yedizler yalnızca kardeş değil, aynı zamanda da arkadaşlar. Natalie, Alexis ve Kelsey’in Mikayla’nın düğün anından bir fotoğrafı. Hayatta Kalmayı Başaran Dünyanın İlk Yedizlerinin Hikayesi Anne Bobbie ise, “Hepsi birden gittiğinde çok zor olacak, hiçbir zaman sessiz olmayan ev bir anda boşalacak.” diyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Pakize 1. Temiz, lekesiz. 2. Halis, saf.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl