Haşhaş Tohumu Yağının Gebelik Üzerindeki İnanılmaz Etkisi Bilimsel Olarak Kanıtlandı!

Haşhaş Tohumu Yağının Gebelik Üzerindeki İnanılmaz Etkisi Bilimsel Olarak Kanıtlandı!
15 Eylül 2017

Gebe kalmak için başvurulan geleneksel yöntemlerden haşhaş tohumu yağının gebelik üzerindeki olumlu etkisi, yapılan bir araştırma ile kanıtlandı! Böylelikle, eski bir tıbbi yöntemin modern tıpta kullanılmasının önü açıldı.

Yapılan yeni bir araştırmaya göre; yaklaşık 100 yıldır gebelik şansını arttırmak için kullanılan ve geleneksel bir yöntem olan haşhaş tohumu yağının, gerçekten gebelik oluşmasına faydası olabileceği açıklandı. Üreme ve Çocuk Sağlığı profesörü Ben Mol ve araştırma ortağı olan Avustralya Üniversitesi, yaptıkları çalışma ile infertilite olan kadınlardaki gebelik oranlarının, tüplerinin su ve bu yağ ile yıkanması sonucunda arttığını belirtti. Böylelikle haşhaş tohumu yağı ile gebelik oluşumu arasındaki pozitif ilişki bilimsel olarak kanıtlandı.   Haşhaş Tohumu Yağının Gebelik Üzerindeki İnanılmaz Etkisi Bilimsel Olarak Kanıtlandı!  

Haşhaş Tohumu Yağı ile Gebelik Arasındaki Pozitif İlişki Bilimsel Araştırma ile Kanıtlandı!

Araştırmanın sonuçları geçtiğimiz aylarda uluslararası bir bilim dergisinde yayınlandı. Sonuçlar; eski bir tıbbi yöntem olan gebelik oluşmasında haşhaş tohumu yağı kullanımının, günümüz modern tıp yöntemlerinde de kullanılabileceğinin sinyalini verdi. Yapılan araştırma kapsamında, yumurta kanalları yağ veya su ile yıkanmış ve kısırlık sorunu olan 100 bin kadın kullanıldı. Kanalları yağ ile yıkanmış kadınlarda %40, su ile yıkanmış kadınlarda ise %29 başarı elde edildi ve 6 ay içinde gebelik sağlandı. Çalışmanın başındaki isim Profesör Mol, başarılı gebeliklerin sadece bir tedavi ile bile oldukça yüksek olduğunu belirtti. Yöntem, tüp bebek yapmaktan başka çaresi kalmayan kadınlar için yeni bir umut kaynağı oldu. Yaklaşık 100 yıldır uygulanan bu yöntemin şu ana kadar hiçbir yan etkisine de rastlanılmadı.   Haşhaş Tohumu Yağının Gebelik Üzerindeki İnanılmaz Etkisi Bilimsel Olarak Kanıtlandı!    

Başarı Oranının Artması İçin Kanalların Açık Olması Gerekiyor

Tedavinin başarı oranının artması için kadınların kanallarının açık olması, erkeklerin ise normal veya normale yakın sperm sayısına sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra miyom ve perde gibi şekil bozukluklarının olmaması, yöntemin başarı oranını arttırıyor.  

Yöntem İlk Defa 1927'de Uygulandı

Gebelik oluşması için kullanılan bu yöntem, ilk olarak 1927 yılında, bir kadının yumurtalarının iyotlanmış haşhaş tohumu yağı ile yıkanmasıyla yapıldı. Yaklaşık 100 yıllık olan geleneksel yöntemin, modern tıpta da kullanılabileceği açıklandı. Şu ana kadar hiçbir yan etkisine rastlanılmayan yöntem, tıp dünyasında heyecanla karşılandı.   İnfertilite ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.   Diğer güncel haberlerimiz için buraya tıklamanız yeterli!    
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.