Hamilelikte Uygulayacağınız Diyet İçin Doktorunuza Danışın

Hamilelikte Uygulayacağınız Diyet İçin Doktorunuza Danışın
07 Kasım 2016

Hamileliğinizde yapacağınız diyet, çocuğunuzun kilo almasını sağlayabilir. Hangi diyeti uygulayacağınız konusunda doktorunuza danışmalısınız.

Hamilelikte Uygulayacağınız Diyet İçin Doktorunuza Danışın

Hamilelik sırasında yapılan diyet, çocuğun kilo almasını sağlayabilir. Uzmanlar, hamilelik döneminde kek, kurabiye ve tatlılar gibi aşırı yağlı şeylerin yenmemesini öneriyor, çünkü bu yiyecekler yüksek miktarda yağ, düşük miktarda ise vitamin, mineral ve fiber içeriyorlar. Trans yağlar da hamilelik döneminde uzak durulması gerekenler listesinin başında geliyor.   Bütün bu bilgilerle birlikte ise doymamış yağ tüketimi öneriliyor. Avokado ve fındık gibi zengin doymamış yağ içeren; vitamin, mineral ve fiber bakımından zengin olan yiyecekler de öneriliyor. Yapılan bir araştırmaya göre hamile kadınların, önerilenden %50 daha az sebze yediğini ortaya çıkmıştır. Uzmanlar, hamile kadınların yiyebildiği tüm renklerden sebze ve meyve yemelerini öneriyorlar. Bu öneri özellikle brokoli, ıspanak, marul, turunçgiller, domates, biber, havuç, tatlı patates, kabak ve mısır içeriyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Rabbani 1. Tanrı´yla ilgili, Tanrısal. 2. Kendini olanca gücüyle Tanrı’ya veren.