Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı

Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı
20 Kasım 2016

Gebelik nedeniyle oluşan ağrılarınızı ayak masajıyla çözmeye ne dersiniz?

Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı

Yapacağınız 5 dakikalık egzersizle belinizdeki, pelvisinizdeki ve ayaklarınızdaki ağrılardan kurtulabilirsiniz. Hamilelik sırasındaki rahatsızlıklarınızı ve ağrılarınızı bu egzersiz planıyla yok edebilirsiniz. Bu metodu oluşturan Amerikalı uzmanlara göre, haftada beş kere, 5 dakika boyunca bu yumuşak stres topuyla yapacağınız egzersiz; belinizdeki, pelvisinizdeki ve ayaklarınızdaki ağrıları azaltıyor. Başlangıç için ufak ve yumuşak bir topa ihtiyacınız var. (Stres topu olabilir.)

Peki, bu egzersizi nasıl yapabilirsiniz?

  • Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Zorlanırsanız bir sandalyenin arkasından destek alabilirsiniz. Sağ ayağınızı topun üzerine yerleştirin. Topuğunuzun topun üzerinde, ayak parmak uçlarınızın da yere değdiğinden emin olun.

 

  • Topa hafifçe baskı yaparak 4-5 kere yavaşça yuvarlayın. Ardından başlangıçtaki pozisyona geri dönün, topun üzerinde topuğunuzu hafifçe sallayın ve daha fazla baskı yapın. Belli bir bölgeye baskı yapmanız yararınıza olacaktır.

 

  • Ayak başparmağınızla ayağınızın geri kalanının birleştiği ekleme topu getirerek baskı yapın ve topuğunuza doğru ittirmeye çalışın. Aynı hareketi her bir ayak parmağınızla tekrar edin.

 

  • Son olarak, bütün parmaklarınıza ve ayağınıza topla hafifçe masaj yapın.

 

  • 1-4 arasındaki bütün hareketleri sol ayağınızla tekrar edin.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.