Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!

Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!
18 Ağustos 2017

Hamilelik alerjisi olan kadın Fiona Kerrigan ile tanışın! Hamileliği boyunca vücudunun her yerinden kırmızı benekler çıkan ve kaşınan Fiona, oldukça zorlu bir 9 ay geçirdi. Yapılan kontroller neticesinde ise hamileliğe alerjisi olduğu ortaya çıktı!

Hamilelik alerjisi olan kadın 9 ay boyunca kabus yaşadı! İngiltere'de çok nadir görülen bir durumla karşılaşıldı. Fionna Kerrigan isimli genç kadın, hamile olduğu esnada hamileliğe alerjisi olduğunu öğrendi! Hamile olduğu için ilaç da kullanamayan Fionna, doğuma kadar geçen 9 aylık süreyi oldukça zor geçirdiğini ifade etti!   Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!  

Hamilelik Alerjisi Olan Kadın 9 Ay Boyunca Kabus Yaşadı!

  İngiliz anne Fiona Kerrigan, hamileliğinin üçüncü ayındayken vücudunda bazı değişiklikler gözlemledi. İlk başlarda karın bölgesinde sadece kırmızı lekeler oluştu. Oluşan kırmızı lekeler kaşınmaya başlayınca doktora görünen Fiona, hamileliğe alerjisi olduğunu öğrendi! Tıp literatüründe 'Polimorfik Erüpsiyonu' şeklinde adlandırılan rahatsızlık, hamilelik dönemindeki hormon değişikliğinden kaynaklanan bir deri hastalığı. Çok nadir karşılaşılan hastalıkla karşı karşıya kalan Fionna, ' Sadece karnımda başlayan bu lekeler, giderek arttı ve tüm vücuduma yayıldı. Kollarım, bacaklarım ve hatta avuç içlerimde bile çıktı. Hamileliğimde çıkan bu lekelerin kalıcı olmasından çok korktum ama daha da kötüsüyle karşılaştım, kaşıntı.' şeklinde açıklama yaptı.   Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!

Bebeğin Hücreleri, Annesinin Hücreleri ile Karışıyor

Fiona Kerrigan'a teşhisi koyan doktor ise yaptığı açıklamada; 'Onu sakinleştirmek için elimden bir şey gelmiyordu ve bu oldukça stresli bir durumdu.' dedi. Polimorfik Erüpsiyon rahatsızlığı olan Fiona'nın gebeliği sırasında kendi hücreleri ile bebeğinin hücrelerinin karıştığı ve bu nedenle böyle bir rahatsızlık yaşadığı belirtildi.

Polimorfik Erüpsiyon Nedir?

Halk arasında hamilelik alerjisi olarak bilinen Polimorfik Erüpsiyon, gebelikte görülen zararsız bir deri hastalığıdır. Çok nadir görülen bu rahatsızlık, genellikle ilk hamileliğin son aylarında ortaya çıkar. Sebebi tam olarak bilinmese de bebek ile annenin hücrelerinin karışmasından dolayı ortaya çıktığı düşünülüyor. Baba tarafından aktarılan bir rahatsızlık olan Polimorfik Erüpsiyon, dermoloğun verdiği krem ve losyonlarla tedavi edilebiliyor.   Diğer güncel haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.