Hamileliğiniz Boyunca Kendinizi Şımartın

Hamileliğiniz Boyunca Kendinizi Şımartın
30 Ekim 2016

Gebelik sürecinizde gevşemek, siz ve bebeğiniz için önemlidir. Küçük adımlar sayesinde daha rahat bir gebelik geçirebilirsiniz.

Hamileliğiniz Boyunca Kendinizi Şımartın

Hamilelik neden muhteşem bir olaydır? Çünkü hiç kimse eşinize her gün masaj yaptırdığınız ve alışverişe çıkmak için zorladığınızdan dolayı sizi suçlayamaz. Kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok, bu durumu hak edebilmek için daha uygun bir zaman olamazdı. Kendi bedeninizi bir başkasıyla paylaşıyorsunuz, daha ne olabilir ki? Gevşemek, siz ve gelişmekte olan bebeğiniz için iyidir. Şimdi gevşemeniz için ipuçlarını göreceğiz;

Duş Alın

Her gün duş almak çok iyi bir fikirdir çünkü duş almak; kendinizi şımartmak için yalnız kaldığınız, vücudunuzun ve zihninizin rahatlayabildiği bir eylemdir. Bir de aynı zamanda rahatlatıcı bir müzik açarsanız, küvetteki köpükler sönene kadar oradan çıkmamanızı tavsiye ederiz.

Yüz Bakımı

Her ay bir kere yüz bakımına gitmek sizi en az masaja gitmek kadar rahatlatacak bir girişim olabilir. Çünkü hamilelik dönemi içerisinde, pek çok girişimden kendinizi yormamak ve incitmemek adına çekindiğiniz için, zahmetsiz ve kolayca güzelleşebilmek size iyi gelecektir. Üstelik olması gereken gibi sigara da kullanmadığınız bu sürede, cildinizin biraz daha parlayabilmesine olanak sağlarsınız.

Küçük Şeylerin Değerini Bilin

Bu bazen bir mum yakmak, bazen çikolata yemek, eşinize güvenli ve uçucu yağlar eşliğinde masaj yaptırmak veya onunla beraber dingin bir akşam yemeği yemek olabilir. Tüm bunlar sizi detaylardan uzak, mutlu günlere taşıyacaktır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.