Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum

Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum
26 Ekim 2017

Hamileliğiniz, daha sağlıklı bir hayat tarzını benimsemek için size harika bir fırsat sunuyor... Değerlendirmek sizin elinizde!

Gebe kaldığınızı öğrendiğiniz ve 9 aylık maceralarla dolu serüveniniz başladı! Hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez neler yapmanız, neler yapmamanız gerektiğini araştırdınız, bebeğinizin sağlığı için hangi kurallara uymanız gerektiğini öğrenmeye çalıştınız... Yani aslında, gebe olmanızdan bağımsız olarak sağlıklı bir yaşam için dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmeye çalıştınız durdunuz... Buradan da anlaşılacağı gibi gebeliğiniz, aslında size sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralama fırsatı veriyor. Hamileliğinizde dikkate aldığınız tüm o kuralları doğumdan sonra da uygulamaya devam etmeniz, çok daha sağlıklı bir yaşam için mükemmel bir fırsat! Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirelim, sizlere bu fırsatı tekrar hatırlatalım istedik! Şimdi, hamileliğinizin sizi sağlıklı yaşama nasıl teşvik ettiğini detaylı inceleyelim.  

1)Vücudumuzdaki Demiri Kemiren Kafeinli İçecekleri Hamilelikte Sınırlandırmak

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Sabah mahmurluğunuzu üzerinizden atmanız konusunda iyi oldukları söylenebilir. Ancak fazlası, vücuda ciddi anlamda zarar veriyor. Gebeliğinizde bıraktığınız veya sınırlandırdığınız kafeinli içecek kotanızı doğumdan sonra da devam ettirirseniz, daha sağlıklı bir yaşama kavuşacağınız su götürmez bir gerçek!

2)Topuklu Ayakkabılara Elveda, Spor Ayakkabılara Merhaba!

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Hamileliğinizde, bir önce doğum yapıp giymek istediğiniz topuklu ayakkabılarınız elbette kendinizi şahane hissettiriyor, kıyafetlerinizin daha şık durmasını sağlıyor. Ancak, hamile olmayan kadınlarda bile topuklu ayakkabıların ne kadar zararlı olduğu konusunda ortopedistler hemfikir...

3)Hamileliğinizde Giydiğiniz Bol Kıyafetler Vücudunuz İçin Şahane Bir İyilik!

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Hamileliğinizde rahat olmak için zorunluluktan da olsa bol giyinmeniz, aslında vücudunuz için mükemmel bir iyilik. Dar kıyafetler, başta kan akışını yavaşlatma olmak üzere pek çok tehlikeye davetiye çıkarıyor. Zaten gebelikte bol kıyafetlerin rahatlığına vardıktan sonra eski dar kotlara dönmenin pek de mümkün olduğu söylenemez.

4)Daha Sağlıklı Bir Beslenme Düzeni Geçiş

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Hadi itiraf edelim, hamileliğimizi öğrendiğimiz andan itibaren hepimiz bebeğimizin sağlığı için daha faydalı besinlere yöneliriz. Oysaki hamilelik gibi bir durum söz konusu olmasa bu konuyu çok da önemsediğimiz söylenemez. Madem durum böyle, o hâlde hamileliği fırsata çevirip gebelite sadık kaldığımız sağlıklı beslenme düzenini doğumdan sonra da devam ettirelim ve sağlıklı yaşamın keyfini sürelim!

5)Kozmetik Ürünlerle Olan İlişkimizi Yeniden Gözden Geçirme Kararımız

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   İçindeki kimyasalların kansere bile neden olduğu kanıtlanmışken, gebeliğimizde kullanmaya ara verdiğimiz kozmetik ürünleri doğumdan sonra da sınırlandırmamız, sağlıklı bir yaşama kavuşmak için güzel bir başlangıç olabilir.

6)Hamilelikle Birlikte Hayatımıza Dahil Ettiğimiz Hareket!

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Yine sırf hamile olduğumuz ve gebeliğin bazı sıkıntılarından kurtulmak için yaptığımız spor ve egzersizler, aslında günlük rutinimizde olması gereken şeyler değil mi? Hamileliğinizde aksatmadan yaptığınız sporunuzu doğumdan sonra da yapmaya devam!

7)Hiçbir Ayrılık Bu Kadar İyi Olmamıştı! Sigara ve Alkole Veda...

Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Sigara ve alkol kullanımından bahsetmek dahi istemiyoruz. Gebelikte kullanılması halinde ne gibi zararları olabileceğini okumak isteyenleri şöyle alalım.

8)Stres ve Kaygıya Verdiğimiz Mükemmel Ayar!

  Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum   Hamileliğin sunduğu en büyük avantajlardan biri de heralde ister istemez kendimizi stresten ve kaygıdan uzak tutmaya çalışmak... Bunu doğumdan sonra da uygulamanız için hiçbir engeliniz yok!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.