Hamile Olmanız İçin 20 Sebep

Hamile Olmanız İçin 20 Sebep
25 Ekim 2016

Hamileyken vücudunuz sadece doğanın bir mucizesi haline gelmiştir. Sizin yapmanız gereken sonunda sahip olacağınız ödüldür. Bu süreci yaşarken eğlenmenize bakın.

Hamile Olmanız İçin 20 Sebep

Hamileyken vücudunuz sadece doğanın bir mucizesi haline gelmiştir. Sizin yapmanız gereken sonunda sahip olacağınız ödüldür. Bu süreci yaşarken eğlenmenize bakın.     Hayatınızın muhtemelen keyifli bir yolculuk geçireceğiniz noktalarından birinde olacaksınız. Bu yolculukta bebeğinizin içinizde büyüyeceği 40 inanılmaz hafta geçireceksiniz. Tabii ki hamileliğinizin bazı süreçleri bulutlu olarak geçebilir. Bazı yan etkilerle karşı karşıya gelebilirsiniz.  Bebeğiniz doğduktan sonra özlemini duyabileceğiniz 20 durumun listesini sizler için derledik.

1- Bir Sırra Sahipsiniz

Bebek dışarıdan daha fark edilmediği ilk birkaç ay için içinizde neler olduğunu siz biliyorsunuz. Dış görünüşünüz eski haliniz gibidir. Bu nedenle de hiç kimse bir şey bilemez.

2- Yabancılardan Gelen Gülümsemeler

Bebek fark edilmeye başladıktan sonra farklı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Sorular, tebrikler ve gülümsemelerle karşılaşacaksınız.

3- Şekerlemeler

Hayatınızda bu şekilde geçirebileceğiniz başka zamanınız olmayabilir. Uyumak istediğinizde 30 dakikalık uyku araları verebilirsiniz ve hiçbir şekilde suçlu hissetmek durumunda değilsiniz. Aslında hamile olduğunuzda size uyku reçetesi de verilecektir. Yani yakında belli bir programa göre uyuyor olacaksınız.

4- Tatlı Heyecanlar

Hamile kadınların yaşadıkları heyecan ve coşku hakkındaki mitler tamamen gerçektir. Artan kan dolaşımı ile bunu fark edeceksiniz; ancak genellikle yüzünüzde bu durum görünmez. Duygularınız yüzünüze gülümseme ve mutluluk şeklinde yansır.

5- Kaloriler, Kaloriler, Kaloriler

Hamilelik sürecinde kadınlar daha fazla yiyebilirler. Çünkü artık iki kişilik yiyorsunuz. Alacağınız kalori metabolizma hızına ve ne kadar aktif olduğunuza bağlıdır. Bu durumu ekstra bir yıl daha sürdürebilirsiniz. Doğumdan sonra bebeğinizi emzirmeniz için ekstra kalori alma ihtiyacınız devam edecek.

6- Ummak

Yaşadıklarınızla ilgili belirli bir heyecana sahipsiniz. Genişlemenize izin verin ve yaşayacaklarınızın keyfini çıkarın. Çünkü bebek bakımıyla ilgili zor bir sürece gireceksiniz.

7- Arzuları Suçluluk Duymadan Şımartmak

Hamile kadınlar için vücudunun ne istediğini dinlemek çok önemlidir. Bir kadın ihtiyaç duyduğu yüksek besin değerli bir gıdayı arzuluyor olabilir. Özellikle bu süreçte arzuladığınız lezzetli ve besleyici tariflerle arzunuzu tatmin etmelisiniz. Çünkü bu sizin kendi hamileliğinizdir ve hormonlarınızın size arzulattığı ne olursa olsun hazzınızı memnun etmeye çalışın.

8- Özel Hissetmek

Günlük monoton olan rutininiz sizin duygusal durumunuz üzerinde olumsuz etki yaratır. Fakat kendi yaşamınız için özel herhangi bir şey oluşturamaz mısınız? Uzmanlar bu konuda insanların kendisine içlerinden ne yapmak istediklerini fark etmelerini sağlayacak sorular yöneltmeleri gerektiğini söylüyorlar. Sadece bir şeyler yapın. Tekdüze olmayın.

9- İlgi Odağı Olmak

Uzun bir süre için bu son hamileliğiniz olabilir, bu nedenle ilgi odağı olursunuz. Doğumun ardında yaşadığınız süreci hemen unutabilirsiniz. Bu nedenle hamileyken ve bebeğinize sahip olduğunuz zaman dış dünyanın tüm ilgisi sizin üzerinizde toplandığında bunun tadını çıkarın.

10- Alışveriş

Sizin için ve bebeğiniz için yeni kıyafetlerin zamanı geldi. Yeni mobilyalar, yeni aletler, yeni çamaşır için gereksinimlerinizi kontrol edin. Eğer cinsiyetini bilmiyorsanız sarı ve yeşil, biliyorsanız pembe ve mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Serçe parmağınızdan küçük çoraplar ve kulakları tuhaf şapkalar gibi ilginç eşyalarla karşılaşacaksınız. Bu süreçte hala tasarruf yapmanız gerektiğini de unutmayın.

11- Küçücük Hıçkırık ve Büyük Tekmeler

İçinizde bebeğinizin hareketlerini hissetmenizle yaşadığınız duygunun yerini hiçbir şey tutamaz. Bu hareketleri, kişisel bir merhaba hareketi olarak da algılayabilirsiniz. Önünüzdeki birkaç ay için bu hareketleri izlemeye başlayacaksınız. İçinizde yuvarlanıyor ve takla atıyor gibi hissedeceksiniz. Herkesten önce bebeğinizin ritmini öğreneceksiniz.

12- Kendine İyi Bakmak

Kendinize iyi bakmanız gereken bir dönemdesiniz. Bebeğiniz doğduktan sonra bir daha bu kadar dikkat edeceğiniz zamanlar olmayabilir.

13- Motivasyon

Hamile olduğunuz zaman, hiç olmadığınız kadar kendinizi motive olmuş hissedersiniz. Herhangi bir şey yaparken sağlıklı olmayan durumları kendinizden uzaklaştırırsınız. Bolca dinlenip fiziksel olarak aktif kalmaya çalışırsınız. Bu yüzden hamilelik, bir kadının hayatının geri kalanında işine yarayacak sağlıklı alışkanlıklar ve bir beslenme planı geliştirmesi için mükemmel bir fırsattır.

14- Harika Foliküller (Saç Kökleri)

Hamilelik sırasında bazı kadınların saç kökleri daha kalın çıkar. Değişen hormon düzeyleri saç köklerinizi de etkileyebilir. Harika yeni saçlarınız geliyor diyebiliriz.

15- Giysilerin Uyması Kimin Umurunda?

Vücudunuz eskisine göre daha şiş duruma gelecek. Bu, hayatınızda sadece hamilelikte yaşayabileceğiniz bir durumdur. Fakat bunu kendiniz için bir bahane olarak kullanmayın. Hamilelik sırasında kararlı ve kademeli olarak artmanın dışında aşırı kilo alımı pek tavsiye edilen bir şey değildir.

16- Asla Yalnız Değilsiniz

Tabii ki her şey bittiği zaman bir sevinç yığınına sahip olacaksınız. Bedeninizi bebeğinizle paylaşıyor olmanız bir başka ilişki olarak tanımlanabilecek eşsiz bir samimiyet yaratacaktır.

17- Daha İyi Bir Beden İmajı

Hamilelik vücudunuzda sayısız değişiklik meydana getirir. İçinizde büyüyen çocuğu ve aldığı nefesleri hissedeceksiniz. Hamilelik sırasında birçok insan vücudunun daha fazla farkında olur. Fakat bazı kadınlar bedenindeki değişimlerden dolayı pek mutlu olmazlar. Fakat tüm hamile kadınlar için hamile beden güzel olarak görünür.

18- Bir Bahane Olarak Hamilelik

"Nereye park ettiğini mi unuttun? Bu normal, sen hamilesin.", "Yavaş yürümen mi gerekiyor? Bu normal, sen hamilesin.", "Sen oturmak ve uyumak mı istiyorsun? Bu normal, sen hamilesin." İstediğiniz davranışları hayata geçirmek için şimdilik bahane olarak kullanabilirsiniz.

19- Tüm Bunların Yeniliği

En son gerçekten ne zaman şaşırdınız ya da tamamen yeni bir şey deneyimlediniz? İnternet, telefon, televizyon, faks derken sizi hayret ettirecek başka bir şeyle karşılaşmış olma durumunuz pek mümkün durmuyor. Tabii hamile olana kadar diyebiliriz. 40 hafta boyunca hemen hemen her gün yeni bir şeyle karşılaşacaksınız. Bir bakıma siz ve bebeğiniz bir doğum deneyimi yaşıyorsunuz.

20- Hayatın Mucizesinde Yer Alın

Bu durumlar sizin başınıza gelene kadar klişe gibi gelebilir. Hamilelik sürecinde içinizde büyüyen bebeğinizi hissederken ve gelişimini takip ederken hayret etmemeniz elde değil: önce iki hücre, sonra dört, sonra sekiz. Ardından bir bezelye büyüklüğünde, sonra bir fıstık, bir kalp atışı, parmaklar, ayak parmakları…

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.