Hamile Kadının Yardımına Kar Motoru Yetişti!

Hamile Kadının Yardımına Kar Motoru Yetişti!
19 Aralık 2016

Muş’ta doğum sancıları artan kadın için kar motoruyla bölgeye ulaşan AFAD ve sağlık ekiplerinin zorlu çalışmasıyla anne adayı hastaneye ulaştırıldı.

Hamile Kadının Yardımına Kar Motoru Yetişti!

Muş’ta doğum sancıları artan kadın için kar motoruyla bölgeye ulaşan AFAD ve sağlık ekiplerinin zorlu çalışmasıyla anne adayı hastaneye ulaştırıldı. Muş’un merkeze bağlı Karlıdere Köyü Demler kırsal yerleşim yerinde ikamet eden 24 yaşındaki Ayşe Nergiz’in doğum sancılarının başlaması üzerine yakınları 112 Acil Servisi arayarak ilgililerden yardım istedi. Yolların kapalı olması sebebi ile destek alınan AFAD Müdürlüğü, bölgeye 2 arazi tipi araç ve 2 kar motoru da yönlendirdi. Yolun açık olduğu bölgeye kadar araçlarla giden sağlık ekipleri ve AFAD, kapalı olan 3 kilometrelik yolu da kar motoru ile gitmek zorunda kaldı. Kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu bölgede kar motoruyla ancak 2 saatte aşabilen ekipler, mücadelenin sonucunda hasta kadına ulaştı. Doktorun yaptığı ilk müdahale sonrasında Ayşe Nergiz’i kar motoruna bağlı sedyeye koyan ekip ambulansın bulunduğu bölgeye doğru hareket etti. Ekipler ile hareket eden hasta yakınları, kar motorunun kara saplandığı yerlerde ekiplere yardımcı oldu. Yaklaşık 3 saatlik zorlu yolculuğun ardından ambulansa ulaştırılan hamile kadın, Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılmasının ardından sağlık tetkikleri yapıldı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.