• gebe.com
  • /
  • Türkiye'de İlk: Hamile Olan Mide Kanseri Hastası Ameliyat Edildi!

Türkiye'de İlk: Hamile Olan Mide Kanseri Hastası Ameliyat Edildi!

5.5 aylık hamile olan Nejla İsmailoğulları, gebeliği sırasında mide kanseri ameliyatı oldu! Gerçekleştirilen ameliyat Türkiye'de ilk, dünyada 3. olma özelliği taşıyor.

Türkiye'de İlk: Hamile Olan Mide Kanseri Hastası Ameliyat Edildi!
Erzurum Bölge Araştırma Hastanesi'nde (BEAH) hamile kadın mide kanseri ameliyatı oldu! Kanser olduğu tespit edilen 5.5 aylık hamile kadına yapılan ameliyat Türkiye'de ilk, dünyada ise 3. kez gerçekleştirilen operasyon olma özelliği taşıyor. Başarılı geçen ameliyat sonrası hastaneden yapılan yazılı açıklamada, Nejla İsmailoğulları'nın midesinin %85'inin alındığı ve anne ile karnındaki bebeğin sağlık durumlarının gayet iyi olduğu ifade edildi.   hamile bir kadın mide kanseri ameliyatı oldu  

Hamile Kadın Mide Kanseri Ameliyatı Oldu!

Kısa bir süre önce mide şikâyetleri nedeniyle Erzurum Bölge Araştırma Hastanesi'ne (BEAH) başvuran Nejla İsmailoğulları'na mide kanseri teşhisi koyuldu. Hamileyken ameliyat olmak oldukça riskliyken, 5.5 aylık hamile olan Nejla İsmailoğulları'nın hekimlerce ameliyat edilmesine karar verildi. Tüm tetkiklerin yapılması ve gerekli izinlerin alınmasından sonra ameliyat edilen Nejla İsmailoğulları'nın midesinin %85'i alındı. Operasyon sonrası yazılı açıklama yapan hastane yönetimi, Nejla İsmailoğulları ve karnındaki bebeğin sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu açıkladı. Şu ana kadar gebe olup mide kanserine yakalanan hasta sayısının tıp literatüründe 146 olduğu, 147. vakanın ise Nejla İsmailoğulları'nın olduğu ifade edildi. Gerçekleştirilen ameliyat, Türkiye'de ilk, dünyada ise 3. kez gerçekleştirildi.  

Tıp Literatüründe Hamileyken Mide Kanseri Olduğu Tespit Edilen 147. Vaka

  Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Mehmet Hamdi Sakarya ise yaptığı yazılı açıklamada; 'Gebeyken mide kanseri görülmesi oldukça nadir karşılaşılan bir durum. Bugüne kadar literatüre bildirilmiş vaka sayısı 146 olup, 147. vakayı biz tespit ettik. Hasta bize başvurduğunda yaptığımız incelemelerden sonra mide kanseri olduğunu tespit ettik. Ameliyat etmeye karar verdik ancak durum biraz riskliydi. Çünkü hasta 4 çocuk annesi ve yeni bebeğine 5 ay 2 haftalık hamileydi.' ifadelerine yer verdi.   hamile kadın mide ameliyatı edildi 2  

Gerçekleştirilen Operasyon Türkiye'de İlk, Dünyada 3. Olma Özelliği Taşıyor!

  Gerçekleştirilen operasyonun, dünyada çok nadir yapıldığının altını çizen Op. Dr. Hamdi Sakarya, gerekli araştırmaları yapıp ilgili yerlerden izin aldıktan sonra, Türkiye'de ilk kez hamile bir kadına yapılacak müdahale için hazırlıklara başladıklarını söyledi. Ameliyat esnasında hastanın midesinin %85'inin alındığına dikkat çeken Sakarya, anne ve bebeğin zarar görmeden, klinik iyileşme süreci sonrasında gayet sağlıklı bir şekilde taburcu edildiğini söyledi. Ameliyat, Türkiye'de hamile bir kadının mide ameliyatı olması açısından ilk, dünyada ise gebelik sonlandırılmadan başarılı bir operasyon olması açısından 3. vaka olarak kayıtlara geçti.   Ameliyat olan hasta Nejla İsmailoğulları'nın eşi Burhan İsmailoğulları ise yaşadığı tarifsiz mutluluğu 'Bana dünyaları verdiniz. Ameliyatı gerçekleştiren Mehmet Hamdi Sakarya ve ekibine çok teşekkür ederim.' şeklinde konuştu.   Diğer güncel haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz!
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ogül O, gül gibi güzeldir anlamında kullanılan bir ad.
Erkek Bebek İsimleri
Babacan Cana yakın, olgun, güvenilir kimse.