Hamileyken Sigarayı Bırakana 1200 TL Mali Teşvik!

Hamileyken Sigarayı Bırakana 1200 TL Mali Teşvik!
05 Eylül 2017

Gebelikte sigaranın bırakılması için mali teşvik ! Fransa, mali teşvikin nikotinin bırakılmasına etkisini araştırmak adına, hamileliğinde sigara içen kadınlar üzerinde bir deney yapacak.

Gebelikte sigaranın bırakılması için mali teşvik ! Hamile kadınlara sigarayı bırakmaları için 300 Euro verilecek! Mali teşvikin, nikotinin bırakılmasına nasıl etki ettiğini incelemek amacıyla, Fransa'da bir deney gerçekleştirilecek. Deneyde hamile kadınlardan sigarayı bırakmaları istenecek ve 20 Euro teşvikle başlayacak olan deneyde, yapılan ödeme kademeli olarak arttırılacak ve 300 Euro'ya kadar çıkartılacak. Deneyi, Fransa'daki devlet hastaneleri ve Ulusal Kanser Enstitüsü ortak bir çalışma ile yürütecekler ve değerlendirmesini yapacaklar.   Hamileyken Sigarayı Bırakana 1200 TL Mali Teşvik!    

Gebelikte sigaranın bırakılması için mali teşvik !

  Fransa Sağlık Bakanı'nın, Avrupa'da en çok sigara içen hamile kadının kendi ülkelerinde olduğunu söylemesinin ardından deneyin yapılmasına karar verildi. Deneye 18 yaşın üstünde, en az 4 aylık hamile olan ve günde 5 adetten fazla sigara içen kadınlar katılabilecek. Deney süresi boyunca elektronik sigara veya diğer tütün ürünleri kullanmak tamamen yasak olacak. Deneye katılan hamile kadınların, kurallara uyup uymadığını tespit edebilmek amacıyla düzenli kontroller yapılacak. Deneyi, Fransa'daki devlet hastaneleri ve Ulusal Kanser Enstitüsü ortak bir çalışma ile yürütecek, mali teşvikin nikotini bırakmada etkisinin olup olmadığını değerlendirecek. Başta 20 Euro olacak teşvik, kademeli olarak artacak ve 300 Euro'ya kadar çıkacak.   Hamileyken Sigarayı Bırakana 1200 TL Mali Teşvik!  

Hamileyken En Fazla Sigara İçen Kadın Fransa'da

Fransa Sağlık Bakanı Marisol Touraine yaptığı açıklamada, hamileyken sigara içmeye devam eden en fazla kadının Fransa'da olduğunu söyledi. Ülkede kısa bir süre önce yapılan araştırmaya göre, Fransa'da 5 kadından 1'i, gebeliğini öğrendiğinde sigara içmekten vazgeçmiyor.  

Hamilelikte Sigara İçmenin Zararları

Sigaranın insan sağlığına olan zararları bilinen bir gerçek. Hele ki anne karnında yeni gelişmeye başlayan bir cenin için hayati tehlikeler yaratıyor. Öncelikle bebeğe giden oksijen miktarını azaltarak, bebekte astım gibi solunum hastalıkları görülme ihtimalini arttırıyor. Hamilelikte sigara içmek, düşük yapma olasılığı ile prematüre doğum ihtimalini yükseltiyor. Bununla birlikte gebelik zehirlenmesi olarak da bilinen preeklampsiye zemin hazırlıyor. Doğumdan sonra ise annenin süt miktarının azalmasında büyük rol oynuyor.   Hamileyken sigara içmenin anneye ve bebeğe olan etkilerini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl