Gebelik Okulu Projesiyle Anne Adayları Eğitiliyor

Gebelik Okulu Projesiyle Anne Adayları Eğitiliyor
25 Ekim 2016

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile imzalanan protokolle anne adaylarına özel “Gebelik Okulu” açıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile imzalanan protokolle anne adaylarına özel “Gebelik Okulu” açıldı. Bu proje ile anne ve bebek ölümlerinin sonlanması ve anne adaylarının sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmesini sağlamak amaçlanıyor. Aynı zamanda anne adaylarına doğum sonrası için bilgilendirici eğitimler de veriliyor. Gebelik Okulu Projesiyle Anne Adayları Eğitiliyor Eğitimlerde; gebeliğin oluşumu ve üreme organları hakkında bilgiler, beslenme, anne adayı ve sağlık personeli arasındaki iletişim, tetkikler, gebelikte anne adaylarında oluşan psikolojik ve fiziksel değişimler ve bunların gebeye etkileri, gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri, doğum süreci, hamilelikte tehlike oluşturabilecek durumlar ve yapılması gerekenler, hamileliğin günlük yaşama etkisi, doğum ağrısı ve baş etme yöntemleri, doğum sonrası, yenidoğan bakımı ve doğum yöntemleri gibi konular işleniyor. Gebelik Okulu Projesiyle Anne Adayları Eğitiliyor Anne adaylarının gebelik dönemi, doğum ve doğum sonrası dönem hakkında bilinçlenmeleri, ağrı yöntemleri ve normal doğum, bilinçli doğum yapabilmek gibi pek çok konuda bilgi ve beceri kazanmalarını sağlayacak olan projenin sonunda eğitimi tamamlayan anne adaylarına sertifika ve çeşitli hediyeler veriliyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.