Gebelik Eşinizle Yeni Duygular Deneyimleyeceğiniz Bir Süreç

Gebelik Eşinizle Yeni Duygular Deneyimleyeceğiniz Bir Süreç
28 Ekim 2016

Baba adayları, bu ebeveynlik geçişinde bir çift olarak bunun bir deneyim olduğunu bilerek aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Gebelik Eşinizle Yeni Duygular Deneyimleyeceğiniz Bir Süreç

Eşinizin gebelik sürecinde sadece eşinize destek olmalı ve doğacak bebeğinize odaklanmalısınız. Bu ebeveynlik geçişi eşinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

Eşinizle Konuşun

Bebeğinizin doğumundan önce yaşanan heyecan, kaygı ve korkular bir noktaya kadar normaldir. Ancak bu kaygılar ileri seviyeye ulaştığında psikolojiniz olumsuz olarak etkilenebilir. Bu kaygıları abartmak yerine eşinizle konuşarak sorunlarınızı halledebilirsiniz.

Herkes Nasıl Bir Ebeveyn Olacağını Merak Eder

Ebeveyn olma kararı, dünyanın en radikal kararları arasındadır ve heyecanlı bir süreçtir.

Eşinizin sizinle iletişime geçmesini beklemeden yaşadığınız gebelik deneyimiyle ilgili ne hissettiğinizi ona anlatın ve ne hissettiğini sorun. Çünkü konuşmak, duygularınızı normalleştirmenize ve anlayışınızın artmasına yardımcı olur.

Herkes nasıl bir ebeveyn olacağını merak eder, doğacak bebeğinin sağlığıyla ilgili endişe duyar.

O nedenle kaygılarınızdan arınıp eşinizin duygusal durumunu dikkate alarak yapacağınız iyi niyetli konuşmalar, yeni ebeveynlik durumunuzu kucaklamanızı sağlayacaktır. Ayrıca mevcut durumunuzdan daha güçlü olmanız da bu şekilde mümkün olacaktır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.