Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne
26 Ocak 2017

Bu yazımızda gebelik döneminde ünlü isimlerin, bu dönemlerinin nasıl geçtiğini ve nasıl geçirdiklerini anlatacağız.

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne

Başta gebelik dönemini en az bir kez yaşamış kadınlar olmak üzere aslında herkesin bildiği gibi, gebelik zorlu olduğu kadar da mucizevi bir süreç. Bir bebeğin içinizde büyüdüğünü bilerek yaşadığınız ve vücudunuzdaki değişimleri gün gün takip ettiğiniz, bir nevi kendinizi yeniden tanıdığınız bu dönem, öyle ki en doğru şekilde geçirilmesi gereken zamanlardan bir tanesi. Bu süreçte söz konusu bir de ünlü isimler olunca, bu dönemlerinin nasıl geçtiğini ve nasıl geçirdikleri daha da bir merak konusu olabiliyor. Gebelikleri boyunca ne yaptılar da az kilo aldılar veya nasıl oldu da bu kadar çok kilo aldılar, nasıl beslendiler ve spor yaptılar mı gibi sorular mutlaka gündeme düşüyor. Biz de bu yazımızda sizlere hangi ünlünün gebelik dönemini nasıl geçirdiğini anlatacağız.  


Çağla Şikel: Gebelik dönemleri boyunca yüzmekten ve yürüyüş yapmaktan vazgeçmeyerek ilkinde yalnızca 6,5 kilo, ikincisinde ise 10 kilo aldı.

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne Özellikle ilk gebeliğinde birçok eleştiriye maruz kalan Şikel, her iki gebeliğinde de yürüyüş ve yüzmeden vazgeçmediği için az kilo alanlar arasında yer alıyor. Elbette doktorunun tavsiyelerinden çıkmayan ama sporu da hayatının bir parçası haline getirmekten çekinmeyen Şikel, bu sayede de aldığı birkaç kilodan da doğumdan sonra hızlıca kurtulmuş.  

Ebru Şallı: Yaptığı gebe pilatesi ve protein ağırlıklı beslenme düzeni sayesinde ilk gebeliğinde yalnızca 7, ikinci gebeliğinde ise 9 kilo aldı.

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne Göreceğiniz en fit annelerden olan Şallı, pilatesi gebelik döneminde de hayatından çıkarmayanlardan. Gebelerin rahatlıkla yapabilecekleri pilates hareketleri, düzenli yürüyüş ve yüzme sayesinde oldukça sağlıklı ve spor dolu bir gebelik dönemi geçiren ünlü isim, tüm bu zaman boyunca beslenme düzenine de oldukça dikkat etmiş. Vejetaryen olduğundan dolayı bu dönem içerisinde protein ağırlıklı beslenmeye daha bir önem veren Şallı, süt ve süt ürünlerini ve bakliyatları yemeklerinden eksik etmemiş.  

Demet Akalın: Gebelik döneminde 31 kilo alan ünlü şarkıcı, doğumun ardından 34 kilo verdi

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne Demet Akalın da her zaman olduğu gibi gebelik döneminde de en çok konuşulan ünlü isimler arasında yer aldı. Hem 31 kilo gibi ciddi miktarda kilo alması hem de gebeliği ilerlemiş olmasına rağmen sahne almaya devam etmesi sebebi ile eleştirilen ünlü şarkıcı, doğumundan 3 ay önce Yaşam Koçu Şeyda Coşkun ile birlikte özel bir diyete başlamayı da ihmal etmedi. Bu sayede, sağlıklı beslenmeye ve doğum sonrası spora başlayan Akalın, kısa bir süre içerisinde gebeliğinden önceki halinden bile zayıf olmayı başardı ve toplamda 34 kilo verdi.  


Özgü Namal: Nefes egzersizleri sayesinde gebelik sürecini huzurla geçirdi.

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne Başarılı oyuncu Özgü Namal, oğlu Nefes’e gebe iken hem gebelik sürecinin hem de doğumun daha kolay geçmesi adına nefes egzersizlerine başlamış.  

Gülşen: Gebeliği boyunca sahnelerden inmediği için çok konuşuldu

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne Gebelik dönemi boyunca olabildiğince iş hayatından taviz vermeyen Gülşen, sağlığını etkilemeyecek şekilde sahne almaya devam etti. Bu sebeple çok eleştirilen ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde bebeğini sağlıkla kucağına aldı.  

Ece Erken: Gebelik döneminde yaptığı pilates nedeni ile eleştirilen ünlü sunucu gebeliği boyunca yaklaşık 35 kilo aldı

Gebelik Döneminde Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Konuşulan 6 Ünlü Anne Ece Erken de gebelik dönemi boyunca sürekli konuşulan isimler arasındaydı. Özellikle yaptığı gebe pilatesin görüntülerini paylaştıktan sonra ağır eleştirilere maruz kalan ünlü sunucu, tüm sportif faaliyetlerini bu döneminde hassasiyetine göre düzenliyordu. Beslenme konusunda ise gebeliği boyunca kendini kısıtlamayan Erken, tüm bu dönemde yaklaşık 35 kilo aldı. Doğumdan sonraysa şaşırtıcı bir hızla gebelik döneminde aldığı tüm kilolardan kurtuldu.    

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.