• gebe.com
  • /
  • Gebeliğin Size Yaşatacağı 12 Harika Yanı

Gebeliğin Size Yaşatacağı 12 Harika Yanı

Gebelik hayatınız boyunca yaşayacağınız paha biçilmez anlardan biridir. Bu dönemde kendinizi şımartabileceğiniz, kendinize vakit ayırabileceğiniz ve en güzeli sınırsız naz yapabileceğiniz bir dönemdir.

Gebeliğin Size Yaşatacağı 12 Harika Yanı

Her kadının hayatı boyunca hayal ettiği ve anneliği tatmanın ilk adımı olan gebelik, pek çok ilkleri yaşamanıza neden olacaktır. Gebelik aynı zamanda hayatınız boyunca yaşayacağınız, kendinizi şımartabileceğiniz, eğlenebileceğiniz, kendinize vakit ayırabileceğiniz en güzel dönem. Bu güzel dönemde karşılayacağınız sürprizleri ve yaşayacağınız güzel anıları konu alan eğlenceli bir içerik hazırladık. İşte gebeliğiniz sırasında yaşayacağınız ve bu dönemi özel kılan, gebeliğin 12 harika yanı...  

Gebeliğin harika yanlarından birisi sevdiklerinize haber vermektir

sevdiklerinizi-haberdar-etme - Kopya   

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren; eşinize, anne ve babanıza, arkadaşlarınıza haber verirken yaşadığınız heyecan, onların mutlulukları... Gebe kaldığınızı söylediğinizde karşı karşıya kaldığınız mutluluk ifadeleri hayatınızda yaşayacağınız en güzel ilkler arasında yer alır.

Süprizlerle Karşılaşmak

suprizlerle-karsilasmak   

Hamile olduğunuzu öğrendikleri andan itibaren eşiniz, sevdikleriniz sizi mutlu etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Uzun zamandır istediğiniz bir elbise, ayakkabı, akşam yemeği, gezmeler yanında güzel sürprizler karşısında döktünüz mutluluk gözyaşları bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra da uzun yıllar hatırlayacağınız gebelik anılarınız arasında yer alacaktır.  

Aşermek

asermek   

Bu dönem tam bir prensesler gibi muamele göreceksiniz. Canınız ne çekiyorsa önünüze gelecek. İstediğiniz her şeyden istediğiniz kadar yiyebileceksiniz.

Nazlar ve Kaprisler

nazlar-ve-kaprisler   

Bu dönem istediğiniz kadar naz yapabilirsiniz. Eh, her gebe biraz naz ve kapris yapabilmeli değil mi?

Toplu Taşımada Yer Verilmesi

hamile kadına yer verme   

Toplu taşımalarda öncelik sizin... Metroda, otobüste, minibüste koltuklar için artık öncelikli kişisiniz. Etrafınızda size yerini verecek olan bir sürü yardımsever insan olacak. Toplu taşımada ayakta kalmaya son !  

Hızlı Sosyalleşme

  hamile kadın sosyalleşme   

Bir anda sosyalleşeceksiniz. İnsanlar hamile olduğunuzu görünce meraklarından soracaklar: '' Kız mı erkek mi? '', '' İlk bebeğiniz mi?'', '' Adını ne koyacaksınız?'' . Bu şekilde insanlarla iletişim kuracak ve sosyalleşeceksiniz. Gebeliğiniz için katıldığınız etkinlikler, spor programları da cabası.  

Regl Olmadan Geçen Günler

regl-olmadan-gecen-gunler   

Eğer normal zamanlarda ağrılı ve zor bir regl dönemi geçiriyorsanız bu dönemde buna ara vermiş olmak sizi oldukça mutlu edecektir!

Zaman

zaman   

Gebelikte artık zaman sıkıntınız olmayacak. Bol bol kitap okuyup, film izleyebilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize ayırdığınız bakım saatleri de size oldukça iyi gelecektir. Tatlı bir şekerleme fırsatıyla da kendinizi yenileyebilirsiniz. Hem kendinize hem de eşinize bol bol vakit ayırabilirsiniz.  

Alışveriş

alisveris   

Gebe misiniz ? Kendinize ve içinizdeki ufaklığa güzel bir alışveriş zamanı...''Canım şu pembe olan, sarı da güzelmiş, moru da verir misin ?'' Bu dönemde en unutulmaz alışverişlerinizi doyasıya yapabilirsiniz.  

Saçlar

saclar   

Saçlarınız hiç bu kadar parlak ve gür olmamıştı. Hormonlar ve aldığınız vitamin takviyeleri sayesinde saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlamlaşır. 

Kilo

kilo  

Bu dönemde fazla kilo almak size bazı sıkıntılar yaratabilir. Bu yüzden iyi bir beslenme programı sayesinde hem gebelik döneminizi rahat geçirebilir hem de doğumdan sonra aldığınız kilolarınızı sporla beraber rahatça verebilirsiniz.

Bir İnsanı Yetiştirecek Olmanın Hazzı

bir-insan-yetistirecek-olmanin-hazzi   

Dünyaya bir insan getiriyorsunuz ve onun tüm dünyasını siz şekillendireceksiniz.  Onun gelişi için ilk günlerden itibaren sabırsızlanmaya ve onu mükemmel bir şekilde yetiştirecek olmanın heyecanını yaşamaya başlarsınız.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Maarif Bilgi, kültür.