• gebe.com
  • /
  • Gebeliğin En Güzel 6 Yanı

Gebeliğin En Güzel 6 Yanı

Gebelik, hayatınız boyunca yaşayacağınız en güzel dönemdir. Doktor kontrollerinizi ihmal etmeden bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Gebeliğin En Güzel 6 Yanı

Gebeliğin En Güzel 6 Yanı

Gebeliğin en güzel 6 yanı, hamilelik döneminiz boyunca yaşayacağınız, kendinizi şımartabileceğiniz en güzel dönemi özetler. Doktor kontrollerinizi ihmal etmeden bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Gebelik boyunca geçirdiğiniz güzel zamanlar sizi olduğu kadar bebeğinizi de olumlu yönde etkiler. Bu nedenle sağlıklı ve keyifli bir gebelik süreci için şimdi kolları sıvamanın tam zamanı.

1- Zaman


shutterstock_146873507


Gebelikte artık zaman sıkıntınız olamayacak. Programınız ve işiniz elverdiği sürece zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Bol bol kitap okuyup, film izleyebilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize ayırdığınız bakım saatleri de size oldukça iyi gelecektir. Tatlı bir şekerleme fırsatıyla kendinizi yenileyebilirsiniz. Hem kendinize hem de eşinize bol bol vakit ayırabilirsiniz. Bebeğiniz olduktan sonra tüm önceliğiniz o olacağından gebeliğin tadını çıkarmak da sizin elinizde. Bu fırsatı kaçırmayın deriz.

2- Alışveriş


shutterstock_364047515


Yeni bir vücuda hazırsanız o zaman alışverişe çıkma vaktidir. Her ne kadar eski kıyafetleriniz size artık olmasa da hamile kıyafetleriyle kendinize en mükemmel kombinleri yaratabilirsiniz. Özellikle gebeliğinizin son döneminde bebeğiniz için çıkacağınız alışveriş sizi heyecanlandıracaktır.

3- Saç


Untitled-1


Saçlarınız hiç bu kadar parlak ve gür olmamıştı. Hormonlar ve aldığınız vitamin takviyeleri sayesinde saçlarınız sağlamlaşır.

4- Diş

shutterstock_210747544


Gebeliğiniz boyunca aldığınız vitaminler ve sağlıklı beslenme ile dişleriniz daha da kuvvetlenecek.

5- Reglsiz geçen günler


shutterstock_133186010


Eğer normal zamanda ağrılı ve zor bir regl dönemi geçiriyorsanız bu dönemde buna ara vermiş olmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

6- Kilo


shutterstock_201738971


Gebe olmak belki de hayatınızdaki en iyi beslenme dönemine girdiğiniz zaman olacak. En sağlıklı besinler, taze meyve ve sebzeler her daim beslenme programınızda yer alacak. Ancak gebe olmak demek her şeyi fazla fazla yemeniz anlamına gelmiyor. Bu dönemde fazla kilo almak size bazı sıkıntılar yaratabilir. Bu yüzden iyi bir beslenme programı sayesinde hem gebelik döneminizi rahat geçirebilir hem de doğumdan sonra aldığınız kilolarınızı sporla beraber rahatça verebilirsiniz.


Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı için tıklayın...

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Nabi 1. Haberci, haber veren. 2. Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan. 3. Yüksek, yüce.