• gebe.com
  • /
  • Gebelerin Aşerdiği Birbirinden İlginç Yiyecekler!

Gebelerin Aşerdiği Birbirinden İlginç Yiyecekler!

Gebeyken kadınlar her zaman normal şeylere aşermeyebilirler, yazıyı okuduktan sonra ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız!

Gebelerin Aşerdiği Birbirinden İlginç Yiyecekler!

Gebelerin Aşerdiği Yiyecekler

Gebeyken kadınlar her zaman normal şeylere aşermeyebilirler. Bazen öyle zamanlarda öyle garip istekleri olur ki etrafındaki insanlar ne yapacaklarını şaşırır. Çıkmasına daha bir mevsim olan karpuz mesela! Bunları bulmak o kadar da zor değil ancak bazı anlamsız isteklere ne demeli? Daha önce adını bile duymadığınız bir sebze veya meyveye aşerirse o zaman ne yapacaksınız? Kimi zaman yemek istedikleri sizi şaşırtabilir. Tatlı ve tuzluyu aynı anda yemek gibi… 

KAHVE ÇEKİRDEĞİ

kahve cekirdegi

Evet, yanlış okumadınız kahveye değil bizzat kahve çekirdeğinin kendisine. Bu kıtır çekirdekleri istemenizin nedeni vücutta demir eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle doktorunuza danışmanız ve gereken testleri yaptırmanızı tavsiye ederiz. Doktorunuz kahve çekirdeği yerine demir eksikliğini giderici bir gıda tavsiyesi almanızı söyleyebilir.

SÜT ÜRÜNLERİ

sut

Özellikle hamileliğinizin ilk aylarında süt ürünlerine olan istediğinizin yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Çünkü bebeğiniz gelişiyor ve bu süreçte yüksek miktarda kalsiyuma ihtiyaç duyuyorsunuz. Süt ürünleri garip bir aşerme değil ancak dikkat çeken tarafı ne kadar tükettiğiniz. Size 9 litre süt içebilen gebeler olduğunu söylesek ne düşünürsünüz?

FISTIK EZMESİ ve PEYNİR

shutterstock_549961828

Magnezyum eksikliğinden dolayı gebelik döneminizde kabuklu yemişlere yönelmiş olabilirsiniz. Fıstık ezmesi yüksek miktarda magnezyum içerdiğinden ve peynirle birleştiğinde aynı zamanda kalsiyum ihtiyacını da karşıladığından gebeler için oldukça tercih sebebi.

LASTİK VEYA KÖPÜK

lastik

Gıda maddeleri olmasa da bunları çiğnemek bir tür sakinleşme etkisi yaratıyor.

ET ve MEYVE KOMBİNASYONU

shutterstock_552756670 

Sanıyoruz ki en enteresan kombinasyonlardan birisidir. Kayısı ve ton balığı, çilek ve balık, erik ve kırmızı et… Bazı kültürlerin mutfaklarında meyve ve et bir arada kullanılabiliyor. Örneğin Amerika’da hindi ile kızılcığı birlikte tüketebiliyorlar. Eğer siz de bu tür kombinasyonlar kullanıyorsanız eminiz bir bildiğiniz vardır...

HER ŞEYİN ÜZERİNE BAHARATLI SOS DÖKMEK

Spice and Herb Collection

Hemen hemen her yemeğe baharatlı sos dökmek bazı gebelerin vazgeçilmezi olabiliyor. Ancak fazla baharat tüketmenin mide problemlerine neden olabileceğini unutmayın.

TUZ

Salt

Yemeğin tadına bakmadan tuz dökenlerdenseniz, o halde bu kısım tam sizlik. Hatta bazı gebelerin yemeğe tuz dökmeyi değil, tuza yemek dökmeyi tercih ediyor. Ancak aşırı tuz tüketmenin tansiyon rahatsızlığına neden olabileceğini ve ödemleri arttırabileceğini unutmayın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.