• gebe.com
  • /
  • Gebe Okullarından Mezun Olanlar Her Geçen Gün Artıyor

Gebe Okullarından Mezun Olanlar Her Geçen Gün Artıyor

Yurt genelinde gebelere eğitim veren gebe okullarından mezun olan anne adaylarını her geçen gün artıyor.

Gebe Okullarından Mezun Olanlar Her Geçen Gün Artıyor

Gebe Okullarına İlgi Artıyor

Bebek bekleyen anne adaylarına huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir gebelik ile doğum ve doğum sonrası sürecini öğrenmeleri için yurt genelinde hastanelerde açılan gebe okullarından mezun olanların sayısı hemen her geçen gün artıyor. Kısa bir süre önce edinilen bilgilere göre, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Gebe Okulu, altı ayda bin 135 anne adayına eğitim verdiği belirtildi. Gebeliğin 13. Haftasından itibaren anne adaylarına gebelikleri süresince, doğumda ve doğum sonrasında kişisel ve bebek bakımıyla ilgili bilgilerin verildiği gebe okullarına katılım oranı gittikçe artarken, gebe okullarından mezun olanlar da giderek artıyor.

Gebelik ve Doğum Konusunda Bilgilendiriliyorlar

Anne adaylarına gebeliklerinin 13. Haftasından itibaren verilen eğitim toplam üç oturum şeklinde yapılıyor. Gebelik okulunu tamamlayarak mezun olan anne adayları, gebelik, doğum ve lohusalık konusunda bilgilendiriliyor. Doğum sonrasında bebeklerini kucaklarına aldıklarında neler yapacakları konusunda da eğitim alan anne adayları, kurs bitimi sonrasında yapılması gereken şeyleri öğrendiklerini ve daha bilinçli olduklarını dile getiriyorlar.   

Gebe okullarından mezun olanlar  

Gebe Eğitimleri Devam Edecek

Yurt genelinde olduğu gibi çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'ndeki Gebe Okulunda da eğitimlerin devam edeceğini ifade eden Gebe Okulu Eğitmeni Ebe Pakize Palabıyık, 2016 yılında 19 oturumla 136 gebeye, 2017 yılının ilk altı ayında ise, toplam 145 oturum düzenleyerek 999 gebeye eğitim verildiğini vurgularken, "Açılışımızdan günümüze okulumuzdan mezun olan gebe sayımız bin 135' tir. Her geçen gün artan sayı ve kalitemizle Gebe Okulu'nda eğitimlerimiz devam etmektedir.   

gebe okulu mezunları      

Bu eğitimlerimizden hiçbir haberi olmayan ya da eğitimlerimize herhangi bir sebepten dolayı katılamayan gebelerimize de mesai saatleri içinde, her gün sabah saat 09.30 da hızlandırılmış program olan doğum, doğum sonu bakım, emzirme ve anne sütünün önemi konuları anlatılmaktadır. Eğitimlerimizde üç oturuma da katılan gebelerimize eğitim sonunda sertifika veriyoruz" açıklamasında bulundu.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Hacer 1. Taş, kaya. 2. İsmail Peygamber’in annesinin adı.
Erkek Bebek İsimleri
Maarif Bilgi, kültür.