Gebe Kalmadan Bebeğin Cinsiyeti Öğrenilebilir mi?

Gebe Kalmadan Bebeğin Cinsiyeti Öğrenilebilir mi?
19 Şubat 2017

Çin’de yapılan bir araştırmada, bebeğin cinsiyetinin anne adayının gebe kalmasından daha önce öğrenilebileceği iddia edildi.

Gebe Kalmadan Bebeğin Cinsiyeti Öğrenilebilir mi?

Çin’de yapılan bir araştırmada, bebeğin cinsiyetinin anne adayının gebe kalmasından daha önce öğrenilebileceği iddia edildi. Araştırmacılar, gebelik öncesi anne adayının tansiyonunun seyrinin bebeğin cinsiyetinde belirleyici rol oynadığını belirtti. Araştırmaya göre, erkek bebek bekleyen anne adaylarının gebelik öncesi kan basıncının sistolik ölçümü daha yüksek. Çin’de 400 bin kadın arasında yapılan araştırmada, gebelikten önce ve sonra anne adaylarının tansiyonları incelendi. Anne adaylarının genel sağlık kontrollerinin yanı sıra özellikle tansiyonu, kolesterol, trigliseridleri ve glikoz ölçümleri yapıldı. Araştırma ise şu şekilde açıklandı; “Anne adayının gebelik öncesinde bebeğin cinsiyetine dair ipucu verebilecek fizyolojik bir karakteritiği olup olmadığına baktık. Araştırmada bulabildiğimiz tek bağlantı, tansiyondu ve tansiyon bebeğin cinsiyetinde ciddi bir belirleyiciydi.”

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.